Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe spotkania – 18.12.2019

Fot. fotolia.pl

Jak zmienia się radio oraz świąteczne tradycje i zwyczaje na Warmii i Mazurach to tematy, na które z gośćmi Bliższych spotkań rozmawiali Izabela Malewska i Maciek Świniarski.

Trwają przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Każdy region ma własne zwyczaje i tradycje świąteczne, które nie występują gdzie indziej. Tradycja bożonarodzeniowa, którą znamy dziś na Warmii i Mazurach pojawiła się stosunkowo niedawno, bo dopiero po II wojnie światowej.

Jak kiedyś wyglądały przygotowania do świąt i same święta Bożego Narodzenia opowiadała Marta Żebrowska, etnograf z Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku.

Posłuchaj rozmowy

Przemiany zachodzące w Polsce na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych nie ominęły także rynku medialnego. W tym okresie powstawało wiele pirackich stacji radiowych, które nie posiadały koncesji na nadawanie programu. Historią radia z tamtego okresu interesuje się dr hab. Urszula Doliwa, która otrzymała grant od Narodowego Centrum Nauki na badania nad transformacją systemu medialnego w Polsce na przełomie lat 90. w kontekście radiowym.

Jak się zmienia radio mówiła dr hab. Urszula Doliwa z Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie.

Posłuchaj rozmowy

00:00 / 00:00
00:00 / 00:00

 

D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w święta, tradycje, święta bożego narodzenia
Samorządowcy z Warmii i Mazur podsumowali mijający rok i podzielili się opłatkiem

Samorządowcy z Warmii i Mazur spotkali się w Olsztynie, żeby podsumować mijający rok i podzielić się opłatkiem z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Najważniejsza jest...

Zamknij
RadioOlsztynTV