Polecane, Aktualności, Aplikacja mobilna, STYL i ZDROWIE, Regiony
Złote serduszko WOŚP poleci w kosmos. „To absolutny rekord Guinnessa”
Złote serduszko Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy poleci w kosmos i po powrocie trafi do rąk osoby, która wylicytuje je w trakcie zbliżającego się 33. finału.
Serduszko zabierze na pokład Międzynarodowej Stacji Kosmicznej polski astronauta dr Sławosz Uznański.
Prezes fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podkreślił, że złote serduszka trafiają na akcję każdego roku i zawsze cieszą się dużą popularnością wśród licytujących. Co roku na licytacji jest sto takich serduszek. W tym roku licytacja będzie wyjątkowa.
Na serduszku jest napisane numer jeden, 4,5 grama waży złoto, to jest absolutny rekord Guinnessa. To serduszko będzie w kosmosie, wróci do nas i wróci do osoby, która je wylicytuje
– zaznaczył Jurek Owsiak.
Polska misja kosmiczna Ignis zaplanowana jest późną wiosną przyszłego roku. Na pokładzie ISS polski astronauta spędzi około dwóch tygodni, w czasie których będzie między innymi realizował eksperymenty naukowe oraz łączył się z kosmosu z uczniami polskich szkół.
Dr Sławosz Uznański podkreślił, że nie może doczekać się, by zabierając ze sobą złote serduszko i wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.
Nie mam za dużo bagażu podręcznego natomiast na to złote serduszko miejsce się znajdzie i będzie mi ono towarzyszyć każdego dnia polskiej misji
– powiedział polski astronauta.
Minister rozwoju i technologii zaznaczył, że jest to wyjątkowa klamra, która spina polską naukę z polską dobroczynnością. Krzysztof Paszyk podkreślił, że wyjątkowo symboliczna jest tu także sama nazwa polskiej misji kosmicznej.
Ignis oznacza ogień. Każdy kto zna Jurka Owsiaka i WOŚP wie, że w środku zimy zawsze to jest ogień i energia. Tu mamy wiele wspólnego
– stwierdził minister rozwoju.
33. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 26 stycznia. W tym roku orkiestra zagra na rzecz onkologii i hematologii dziecięcej. Motywem przewodnim finału będą bezpieczeństwo i zdrowie dzieci.
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za IAR