Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

54-latka zatrzymana przez policję. Czy pomogła w zabójstwie swojego męża?

Sąd Rejonowy w Szczytnie aresztował 54-letnią kobietę podejrzaną o pomoc w dokonaniu zabójstwa mieszkańca Kadzidła i zacieranie śladów tej zbrodni. Zatrzymana to żona ofiary – podała dziś prokuratura.

Śledztwo w tej sprawie wszczęto w maju 2008 roku, po tym, jak wędkarze przypadkowo natknęli się podczas połowu ryb na zwłoki mężczyzny leżące na dnie jeziora Świętajno. Ustalono wtedy, że denat zginął od uderzenia w głowę i dwóch silnych ciosów nożem w kark. Ciało leżało w wodzie na tyle długo, że nie powiodła się identyfikacja ofiary.

Śledczy podejrzewali, że zabitym może być 42-letni mieszkaniec Kadzidła w powiecie ostrołęckim, którego zaginięcie zgłoszono w 2007 roku. Wykonane wówczas badania genetyczne nie pozwoliły jednak tego potwierdzić. Przełom przyniosły dopiero przeprowadzone w tym roku nowoczesne badania biologiczne. Pobrano próbki DNA od innego z członków rodziny, co pomogło potwierdzić tożsamość osoby odnalezionej w jeziorze.

Działania operacyjne policji doprowadziły do wytypowana podejrzanego, który w chwili dokonania tej zbrodni miał 27 lat. Andrzeja Sz. zatrzymano pod koniec października. Przyznał się do winy i został tymczasowo aresztowany.

W ostatnich dniach zatrzymano kolejną osobę podejrzaną w tej sprawie, 54-letnią Marię G.

Jest to żona ofiary. Przedstawiliśmy jej trzy zarzuty: pomocnictwa Andrzejowi Sz. w zabójstwie, poplecznictwa, czyli zacierania śladów zbrodni oraz składania fałszywych zeznań w toku śledztwa, gdy była uprzednio przesłuchiwana jako świadek

– poinformował prokurator rejonowy w Szczytnie Artur Bekulard.

Jak wyjaśnił, nie była to fizyczna pomoc, ale udzielanie informacji kluczowych dla głównego sprawcy w dokonaniu tego zabójstwa. Kobieta nie przyznała się do winy i złożyła wyjaśnienia, które będą weryfikowane. Na wniosek śledczych sąd zastosował wobec niej tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

Według prokuratury zbrodnia miała motyw czysto osobisty. – Andrzej Sz. był w bliskiej relacji z żoną ofiary – wyjaśnił prokurator.

W ocenie śledczych, zbrodnia była dokładnie zaplanowana, sprawca przygotował się również do ukrycia ciała, które przed wrzuceniem do jeziora obciążył metalowymi rurami wypełnionymi betonem.

Za zabójstwo grozi od 8 lat do dożywotniego pozbawienia wolności.

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kobieta, policja, areszt, szczytno
Chciał się obłowić na fałszywym handlu w sieci. Grozi mu do 8 lat więzienia

17 zarzutów oszustwa usłyszał 21-letni mieszkaniec Mrągowa, który za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych sprzedawał towary, których... nigdy nie posiadał. Grozi mu do 8 lat więzienia....

Zamknij
RadioOlsztynTV