Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Chciał się obłowić na fałszywym handlu w sieci. Grozi mu do 8 lat więzienia

17 zarzutów oszustwa usłyszał 21-letni mieszkaniec Mrągowa, który za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych sprzedawał towary, których… nigdy nie posiadał. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Sprawa miała swój początek w lutym 2021 roku, kiedy to do Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia oszustwa internetowego.

Mężczyzna na jednym z portali społecznościowych wystawiał fałszywe ogłoszenia, w których oferował sprzedaż m.in. sprzętu alpinistycznego, części samochodowych, narzędzi, czy zegarków

– relacjonował na antenie Radia Olsztyn sierżant sztabowy Andrzej Jurkun z biura prasowego olsztyńskiej policji.

Działanie oszusta w każdym przypadku było identyczne. Po przelaniu pieniędzy za zakupiony przedmiot, kontakt ze sprzedawcą się urywał, a kupujący nigdy nie otrzymywał towaru. W ten sposób mężczyzna oszukał 17 osób, na kwotę 3,5 tysiąca złotych.

Zatrzymany przez policję 21-latek przyznał się do winy, a do Sądu Rejonowego w Olsztynie wpłynął przeciwko niemu akt oskarżenia. Za oszustwo grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: Ł. Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, internet, Mrągowo
Śledczy ze Szczytna zatrzymali mężczyznę poszukiwanego listem gończym

Policjanci ze Szczytna zatrzymali na Mazowszu poszukiwanego listem gończym mężczyznę. - Odnaleźli go w powiecie makowskim - powiedział oficer prasowy policji w Szczytnie starszy sierżant Izabela...

Zamknij
RadioOlsztynTV