Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zimowe warunki jazdy na Warmii i Mazurach

Fot. Łukasz Węglewski

Nawet na drodze krajowej numer 7 na odcinku Ostróda-Olsztynek leży rozjeżdżony śnieg, albo błoto pośniegowe.

Najwięcej problemów mają kierowcy w powiatach iławskim, ostródzkim i olsztyńskim, bo tu opady śniegu były najmocniejsze i wciąż miejscami jezdnie są białe.

Ślisko jest na niektórych odcinkach dróg krajowych – o czym informuje Barbara Płóciennik z olsztyńskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

00:00 / 00:00

Problemy są także na drodze ze Słup przez Wadąg do Olsztyna. Jest tam bardzo ślisko. Przywrócono komunikację autobusów numer 82 i 88 tylko do Dywit. Do Różnowa autobusy nadal nie jeżdżą.

Ślisko jest także w Olsztynie. Radzimy nie korzystać ze skrótów z Jarot do Brzezin – ulicą Maczka i drogą przez poligon. Dzwonili do nas kierowcy, którzy zawracali, bo nie mogli tamtędy przejechać. Również od słuchaczy wiemy, że nie da się szybko przejechać z Jarot przez Bartąg, bo tam utworzył się nawet kilkukilometrowy korek.

– Trudne warunki jazdy są na pozostałych drogach – informuje Tomasz Piotrowski z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie.

00:00 / 00:00

(wch/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w drogi, zima
Technologiczna odzież

Cud technologii lub gadżeciarstwa - jak uważają niektórzy-czapki z bluetothem; rękawiczki, przez które można prowadzić rozmowy telefoniczne czy buty i kurki wyposażone w ogrzewanie albo w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV