Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Współwłaściciel giełdy bitcoinowej usłyszał zarzuty. Sprawę BitMarketu bada olsztyńska policja i prokuratura w Suwałkach

Prokuratura w Suwałkach postawiła zarzuty jednemu ze współwłaścicieli giełdy bitcoinowej. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

Suwalska prokuratura nadzoruje śledztwo dotyczące doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem klientów giełdy bitcoinowej BitMarket. Sprawę prowadzi Wydział do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Jak ustalili śledczy, od połowy 2015 do 2019 roku osoby zarządzające spółką wprowadziły w błąd jej klientów, którzy stracili co najmniej 2 tysiące 300 bitcoinów, czyli około 100 milionów złotych.

Zarzuty w tej sprawie usłyszał współwłaściciel spółki Marcin A. Zarzucono mu też, że w tym roku w Olsztynie sprzedał innej osobie udziały w spółce za 120 tysięcy złotych. Mężczyzna zapewniał nabywcę o braku zobowiązań i dobrej kondycji finansowej spółki, a jak się okazało w momencie sprzedaży, spółka była zadłużona.

 

Autor: J.Golon
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w prokuratura, zarzuty, waluta, bitcoin
W reklamówce przyniosła swoje martwe dziecko do szpitala. 18-latka odpowie za zabójstwo

18-latka spod Nowego Miasta Lubawskiego odpowie przed sądem za zabójstwo swojego nowo narodzonego dziecka. Akt oskarżenia w tej sprawie wysłała do sądu okręgowego w Elblągu nowomiejska...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV