Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W reklamówce przyniosła swoje martwe dziecko do szpitala. 18-latka odpowie za zabójstwo

Fot. fotolia

18-latka spod Nowego Miasta Lubawskiego odpowie przed sądem za zabójstwo swojego nowo narodzonego dziecka. Akt oskarżenia w tej sprawie wysłała do sądu okręgowego w Elblągu nowomiejska prokuratura.

W marcu zeszłego roku 16-letnia wówczas Klaudia przyniosła do szpitala w reklamówce swoje martwe dziecko. Twierdziła, że urodziło się nieżywe, ale sekcja zwłok wykazała, że dziecko urodziło się żywe i w terminie.

Jak podaje prokuratura, śmierć dziecka nastąpiła w wyniku „doznanych zmian urazowych”. Młoda matka, nie przyznała się w śledztwie do popełnienia zbrodni. Mimo to, decyzją sądu została umieszczona w ośrodku wychowawczym. Grozi jej kara dożywotniego więzienia.

Prokuratura rejonowa w Nowym Mieście Lubawskim postawiła też zarzuty jej partnerowi. 17-letni wówczas Karol B. odpowiadał przed sądem za nakłanianie i doprowadzenie do przerwania ciąży w sytuacji, gdy poczęte dziecko było zdolne do samodzielnego życia poza organizmem matki.

W listopadzie zeszłego roku Karol B. został skazany na 3 miesiące pozbawienia wolności i na prace społeczne w wymiarze 30 godzin miesięcznie przez rok.

Autor: W. Chromy/PAP
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w prokuratura, zabójstwo, sąd okręgowy, nowo narodzone dziecko
Skazanie naukowca z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego nie kończy sprawy skandalu wokół badań nad sztucznym rozrodem węgorzy

Nowe śledztwo - obejmujące nowe wątki - prowadzi Prokuratura Krajowa. Badania nad sztucznym rozrodem węgorzy prowadzono na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w latach 2011-2013. Miały być przełomem, zakończyły...

Zamknij
RadioOlsztynTV