Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Wspierają innych w czasie pandemii. Elbląska grupa Akcji Widzialna Ręka

Fot. FB Widzialna Ręka

Elbląska nieformalna grupa społecznej Akcji Widzialna Ręka przypomina mieszkańcom miasta, że wciąż potrzebna jest pomoc osobom, które z powodu epidemii mają zakaz wychodzenia z domu.

Ta inicjatywa jest ogólnopolska, objęła wiele miast w kraju, by pomagać innym w czasie epidemii koronawirusa. Form pomocy jest dużo, podobnie jak wiele jest problemów związanych z przymusowym ograniczeniem kontaktów i wyjść z domu.

Widzialna Ręka jest miejscem dla tych, którzy chcą pomagać sąsiadom, seniorom, ludziom samotnym, chorym i na kwarantannie. Społecznicy zachęcają do kontaktu osoby, które znajdą czas dla innych na rozmowę czy podniesienie na duchu kogoś komu, przyda się dobre słowo.

Potrzebni są chętni do wyprowadzenia psa na spacer i zrobienia zakupów. Chodzi też o coś więcej. O zwrócenie uwagi na to, czy w naszym otoczeniu może jest ktoś, kto potrzebuje pomocy, a nie wie do kogo się zwrócić.

Grupa Widzialna Ręka powstała w marcu. Teraz jest w niej prawie 3 tysiące osób, które – być może – znowu zechcą ruszyć z pomocą.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: K. Piasecka

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w koronawirus, pandemia
Jest sprzęt i środki ochrony, ale szpital wciąż czeka na wzmocnienie kadry. Sytuacja epidemiczna w Elblągu

Coraz więcej chorych na COVID-19 jest leczonych w Szpitalu Miejskim w Elblągu. Jest ich teraz 58, w tym 9 osób na intensywnej terapii pod respiratorami. Są...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV