Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wojna o olsztyńskie śmieci

Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Olsztynie, na odbiór olsztyńskich odpadów mają chęć firmy prywatne, fot. A.Socha

W olsztyńskiej wojnie o śmieci na razie wygrywają spółki samorządowe. Prywatna firma, która jeszcze niedawno chciała budować instalację przetwarzania odpadów w Pasymiu, twierdzi, że rezygnuje z inwestycji.

Powód – w Olsztynie niedawno otwarto zakład unieszkodliwiania odpadów, na który złożyło się 37 gmin. „Przygotowywaliśmy go wiele lat, prywatna instalacja w Pasymiu pozbawiłaby go racji bytu” – twierdzi prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

00:00 / 00:00

Paweł Przybylski, wiceprezes spółki Bioelektra, która chciała budować punkt przerobu odpadów w Pasymiu deklaruje, że jego firma wycofuje się z pomysłu.

00:00 / 00:00

Zgodnie z wojewódzkim planem gospodarki odpadami, śmieci z 37 gmin centralnego rejonu Warmii i Mazur muszą być przerabiane w Olsztynie. Jednak urząd marszałkowski będzie ten plan aktualizował, jego nowy kształt mamy poznać w marcu przyszłego roku.

 

Posłuchaj relacji Andrzeja Piedziewicza.

00:00 / 00:00

 

(piedz/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w odpady, śmieci, ZGOK
Gminy Działdowszczyzny budują kolejne składowisko

Składowisko odpadów komunalnych w Zakrzewie zostanie rozbudowane. Ekologiczny Związek Gmin Działdowszczyzna rozpoczął budowę kolejnej, trzeciej już, kwatery składowiska odpadów komunalnych. Będzie ona użytkowana przez przynajmniej 30...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV