Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Wnętrze krajobrazu” w barczewskiej Synagodze

„Wnętrze krajobrazu” – tak zatytułował swoją wystawę ceniony olsztyński fotograf Jacek Sztorc. Artysta obiektywu pokazuje swoje zdjęcia w barczewskiej Synagodze.

Na wystawie zorganizowanej z okazji 45-lecia twórczości fotograficznej pokazano 27 barwnych fotografii z ostatnich kilku lat pracy. Mozna obejrzeć stare, czarno-białe zdjęcia z początkowego okresu twórczości.

Próbowałem różnej fotografii, ale najlepiej czuje się w krajobrazie, a aleje to jest mój konik. Uwielbiam drogi i aleje. Mało u mnie jest rozległych krajobrazów. Fotografuję obiektywem długoogniskowy. Są to większe lub mniejsze fragmenty krajobrazu, stąd tytuł wystawy

– podkreśla Jacek Sztorc.

Ulubionym motywem Jacka Sztorca jest pejzaż, ale chętnie fotografuję wnętrza, architekturę i postacie. Jest autorem zdjęć do książek opisujących region Warmii i Mazur. Artysta zajmuje się także fotografią reklamową.

 

Autor: R. Lesiński
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w fotografik, Jacek Sztorc
W Ełku odbudowano pomnik Alfreda Böhmera, znanego fotografika z przełomu XIX i XX wieku

Alfred Böhmer to znany niemiecki fotografik z przełomu XIX i XX wieku. W ostatnich latach życia związany był z Ełkiem. Po śmierci mieszkańcy miasta ufundowali mu...

Zamknij
RadioOlsztynTV