Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nie żyje Witold Mierzejewski, fotografik i wydawca

Fot. G. Wadowski/Gazeta Olsztyńska

Fotografia była jego największą pasją, a szczególnie chętnie dokumentował przyrodę i pejzaż Warmii i Mazur. W poniedziałek (18 września) nad ranem po ciężkiej chorobie zmarł fotografik Witold Mierzejewski. Miał 66 lat.

Witold Mierzejewski urodził się w 1957 roku w Piszu. Jest absolwentem olsztyńskiej Wyższej Szkoły Pedagogicznej. Po ukończeniu studiów rozpoczął pracę fotoreportera w „Dzienniku Pojezierza”.

Udało mu się wówczas udokumentować kilka istotnych wydarzeń. Jednym z nich było odsłonięcie Pomnika Poległych Stoczniowców w Gdańsku, innym strajk w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Olsztynie, zainicjowany przez Macieja Kuronia.

Przez dwa lata przebywał w Chicago, gdzie wykonywał zdjęcia dla prasy polonijnej. Po powrocie, w 1992 roku, założył w Olsztynie własną Agencję Fotograficzno-Wydawniczą, fotografując i wydając głównie albumy poświęcone regionowi.

Posłuchaj wspomnień

00:00 / 00:00

Autor: M. Sochacki
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w fotografik, wydawca
Uczczono 83. rocznicę śmierci Seweryna Pieniężnego. „Musimy pamiętać o tym bohaterze”

W Olsztynie uczczono 83. rocznicę śmierci Seweryna Pieniężnego. Przed grobem wydawcy, dziennikarza i społecznika walczącego o polskość Warmii i Mazur pojawiły się kwiaty i znicze. Na...

Zamknij
RadioOlsztynTV