Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 33 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Właścicielka psa ukarana naganą. Szczekanie przeszkadzało sąsiadowi

Fot. Przemysław Getka

Właścicielka owczarka Fado została ukarana naganą za to, że szczekanie jej pupila było uciążliwe dla sąsiada. Sprawą szczekającego psa musiał zająć się Sąd Okręgowy w Elblągu, do którego trafiła apelacja od wyroku sądu rejonowego złożona przez obrońcę obwinionej.

Jak przekazał rzecznik Sądu Okręgowego w Elblągu Tomasz Koronowski, sprawa toczyła się przeciwko mieszkance Elbląga Ewie W. i została wszczęta w związku z hałasowaniem jej psa.

Jak przypomniał sędzia Koronowski, Sąd Rejonowy w Elblągu w połowie czerwca tego roku uznał kobietę za winną tego, że w okresie od lipca 2018 do lutego 2019 roku nie wykonywała obowiązku określonego w regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miasta Elbląg. Sąd uznał, że pies będący pod jej opieką, był uciążliwy dla otoczenia, bo hałasował. Tym samym właścicielka działała na szkodę sąsiada Piotra S.

Sąd rejonowy wymierzył właścicielce owczarka karę nagany. Jednocześnie uniewinnił kobietę od dwóch innych czynów: od złośliwego naruszania spokoju psychicznego zawiadamiającego oraz od zarzutu szczucia psem.

Sąd Okręgowy w Elblągu utrzymał w mocy zaskarżony wyrok sądu rejonowego i zasądził na rzecz oskarżyciela posiłkowego Piotra S. kwotę prawie 2 tysięcy 300 złotych tytułem wydatków związanych z ustanowieniem pełnomocnika z wyboru. Zwolnił obwinioną od ponoszenia na rzecz Skarbu Państwa kosztów sądowych w postępowaniu odwoławczym.

To już kolejna sprawa dotycząca szczekania Fado. W poprzedniej właścicielka owczarka także została ukarana karą nagany.

 

Autor: K. Kantor za PAP
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, Elbląg, pies, kara, hałas, pupil, owczarek, szczekanie
Na elbląskim cmentarzu powstają nowe kolumbaria

Na rozbudowywanym wciąż elbląskim cmentarzu Dębica powstają nowe kolumbaria. Zainteresowanie tą formą pochówku jest duże, dlatego miasto teraz podwaja ich liczbę. Prace są na ukończeniu, ale...

Zamknij
RadioOlsztynTV