Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -7 °C pogoda dziś
JUTRO: -6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Węgorzewo walczy o zwycięstwo w turnieju miast polskich

Park im. Andrzeja Helwinga w Węgorzewie

Trwa konkurs na najbardziej popularne polskie miasto. Na 3 miejscu plebiscytu jest obecnie Węgorzewo. To jedyne miasto z Warmii Mazur, które jest w pierwszej 10.

Węgorzewo to jedyne miasto z Warmii Mazur, które jest w pierwszej 10. Do wygrania jest 100 tysięcy złotych na kampanię promocyjną na dwóch portalach internetowych.

O zwycięstwo w turnieju miast walczy w sumie 255 miast z całego kraju, w tym 19 z Warmii i Mazur. Poza Węgorzewem w konkursie biorą udział Olsztyn, Elbląg, Ełk, Kętrzyn, Nowe Miasto Lubawskie, Ostróda, Iława, Giżycko, Olecko, Gołdap, Pisz, Lidzbark Warmiński, Braniewo, Bartoszyce, Szczytno, Nidzica, Mrągowo i Działdowo.

Głosowanie trwa jeszcze przez trzy dni. Liczba głosów jest dzielona przez liczbę mieszkańców danego miasta, dzięki czemu małe miasta mają takie same szanse na wygarną jak duże. Wyniki plebiscytu poznamy 12 listopada na stronie internetowej turniejmiast.zumi.pl Na tej samej stronie trwa również głosowanie. (ami.bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Węgorzewo, turniej
Policja i władze Węgorzewa chcą monitoringu

Na razie jest opracowywana jego koncepcja, zgodnie z którą ma się poprawić bezpieczeństwo mieszkańców i turystów - mówi Komendant Powiatowy Policji w Węgorzewie mł. insp. Kazimierz...

Zamknij
RadioOlsztynTV