Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

W szpitalach w regionie są łóżka dla chorych na COVID-19. Pacjenci kierowani są do Ostródy, Elbląga, Giżycka i Pisza

Fot. Adobe Stock

W województwie warmińsko-mazurskim dziś wolnych było 76 łóżek przeznaczonych dla chorych na COVID-19 – poinformował Urząd Wojewódzki w Olsztynie.

Po południu cała Polska objęta została żółtą strefą. W czerwonej znalazły się 4 warmińsko-mazurskie powiaty: bartoszycki, działdowski, ostródzki i iławski. Rząd przygotował nową strategię walki z koronawirusem, której założeniem jest m.in. zwiększenie liczby miejsc. Jak to wygląda w na Warmii i Mazurach?

W regionie nie ma już szpitala jednoimiennego, jakim był ten w Ostródzie. Pacjenci covidowi kierowani są na specjalne oddziały w: Elblągu, Ostródzie, Giżycku i Piszu. Mali pacjenci trafiają do szpitala dziecięcego w Olsztynie. Na chwilę obecną ze 173 covidowych łóżek, zajętych jest 106, pod respiratorami jest 9 osób, więc pozostają jeszcze 3 wolne.

Dyrektor wydziału zarządzania kryzysowego w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie Krzysztof Kuriata zapewnił, że w regionie nie ma problemu z umieszczaniem chorych w szpitalach.

Przyjęcia są płynne, nie ma kolejek.

Rząd planuje zwiększyć liczbę łóżek covidowych w Polsce o 4 tysiące. W całym kraju potwierdzono dziś 4 280 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Na Warmii i Mazurach stwierdzono 105 kolejnych zakażeń, 20 wyzdrowień i 3 zgony.

Autor: D.Grzymska
Redakcja; B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szpital, oddział, koronawirus, COVID-19
Jakie obostrzenia obowiązują w strefach żółtej i czerwonej? Co się zmieni od najbliższej soboty?

Od najbliższej soboty, 10 października, w całym kraju obowiązywać będzie strefa żółta. W strefie czerwonej są 4 powiaty z Warmii i Mazur. Wszędzie trzeba nosić maseczki....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV