Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Udało się! Reks, którego właściciel jest w olsztyńskim hospicjum w Warszawie znalazł nowy dom

Reks

Przez kilka tygodni zwierzę mieszkało w schronisku w Tomarynach, bo pan Alfons nie mógł się nim już zajmować. Reks od ponad miesiąca czekał na nowych właścicieli.

Po długich poszukiwaniach wszystko skończyło się dobrze. Reks zamieszka w Warszawie. Jak powiedziała Polskiemu Radiu Olsztyn Sylwia Pacewicz, kierująca schroniskiem w Tomarynach, nowi właściciele kilkukrotnie przyjeżdżali do Tomaryn, żeby lepiej poznać psa, spędzić z nim czas, czy wspólnie spacerować. Nowi właściciele mają też behawiorystę, który będzie ich odwiedzał i pracował z Reksem. Nowi właściciele Reksa mają już jednego psa przygarniętego ze schroniska.

00:00 / 00:00

O wzruszającej historii śmiertelnie chorego pana Alfonsa, który przebywa w hospicjum w Olsztynie mówiliśmy ponad miesiąc temu. Jego 12-letni pies Reks trafił do schroniska w Tomarynach. Zwierzę z tęsknoty „zrezygnowało z życia”. Nie jadł, nie pił, a jedynie leżał zwinięty w kłębek.

Zanim właściciel trafił do hospicjum, intensywnie szukał nowego domu dla swojego czworonożnego przyjaciela, z którym kilkanaście lat żył pod jednym dachem. Niestety, nikt nie był zainteresowany. Reks został sam, gdy jego pan trafił do hospicjum. Psem bezpańsko biegającym na mrozie zaopiekowali się pracownicy i wolontariusze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Tomarynach, ale Reks w schronisku stracił wolę życia.

W lutym Reks odwiedził swojego pana w hospicjum. Zapraszamy do wysłuchania relacji Anny Minkiewicz-Zaremby oraz obejrzenia filmu ze spotkania Reksa z panem Alfonsem.

00:00 / 00:00

Reks z panem Alfonsem.

Pan Alfons w hospicjum z Reksem.

 

(amz/kos/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pies, Tomaryny, Reks
Sąsiad zarzucał sąsiadowi, że znęca się nad jego kotem. Sąd go uniewinnił

W samym tylko Olsztynie rocznie zapada około 8 wyroków skazujących za znęcanie się nad zwierzętami. To trudne sprawy, w których często trzeba wydać wyrok uniewinniający z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV