Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Trudna walka z dopalaczami

Janusz Dzisko, fot. Beata Świerkowska-Chromy

Walka ze sprzedawcami dopalaczy przypomina walkę z wiatrakami.

Pracownicy olsztyńskiego Sanepidu odetchnęli z ulgą. Wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego stwierdzający, że inspektorzy w całej Polsce mieli prawo zamykać sklepy z dopalaczami potwierdził, że działania również olsztyńskiego Sanepidu były zgodne z prawem. To ważne, bo przed sądem wciąż toczą się sprawy, w których właściciele sklepów wystąpili przeciwko inspektorom – mówi dyrektor wojewódzkiej stacji sanitarno-epidemiologicznej w Olsztynie Janusz Dzisko:

00:00 / 00:00

Walka z dopalaczami nie skończyła się w 2010 roku. Na Warmii i Mazurach wciąż działają trzy punkty, w których można kupić niebezpieczne używki, lecz inspektorzy sanitarni nie mogą ich skutecznie zamknąć, bo następnego dnia po decyzji o zamknięciu w tym samym miejscu zaczyna działać inna firma, która sprzedaje podobny towar – dodaje Janusz Dzisko:

00:00 / 00:00

Olsztyński Sanepid wydał w tej sprawie 34 decyzje administracyjne, trzy sprawy toczą się przed sądem administracyjnym. Zdaniem dyrektora wojewódzkiej stacji sanitarno-epidemiologicznej w Olsztynie, sytuacja nie zmieni się, dopóki za sprzedaż dopalaczy nie będzie groziła odpowiedzialność karna. (skr/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sanepid, Dzisko
Straci posadę przez hobby?

Czy hobby dyrektora wojewódzkiej stacji sanitarno epidemiologicznej w Olsztynie może kosztować go posadę? Na Januszu Dzisko ciąży bowiem prawomocny wyrok  Sądu Rejonowego za poświadczenie nieprawdy. W...

Zamknij
RadioOlsztynTV