Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Teatr im. S. Jaracza w Olsztynie rozpoczyna sezon festiwalowy

Fot. R. Lesiński

Znamy szczegóły dwóch festiwali przygotowanych przez olsztyński Teatr im. Stefana Jaracza. Od 14 czerwca do 6 września będzie trwał objazdowy festiwal „Teatr Jaracza w Zabytkach Warmii i Mazur”.

W 11 miejscowościach województwa wystawione będą cztery sztuki: „Warmia i Mazury. Ballada o miłości”, „W 80 dni dokoła świata”, „Sztuka kochania Polaków” oraz „Wszystko na darmo”. Olsztyńscy aktorzy zaprezentują 18 spektakli.

13 września z kolei zaczynają się 29. Olsztyńskie Spotkania Teatralne. Na trzech scenach Teatru Jaracza zagra siedem zespołów aktorskich: z Warszawy, Słupska i Katowic. Pokazane zostaną sztuki o różnym charakterze, a do Olsztyna przyjadą tak cenieni aktorzy, jak Agata Kulesza, Jerzy i Maciej Stuhrowie, Mariusz Bonaszewski czy Jacek Braciak. Podczas tego festiwalu odbędą się także liczne spotkania z twórcami.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00
00:00 / 00:00

Autor: R. Lesiński
Redakcja: A. Niebojewska

Więcej w sztuka, festiwal, Olsztyńskie Spotkania Teatralne
W Olsztynie po raz pierwszy o transpłciowości. „Taki świat również istnieje”

Transpłciowość tematem festiwalu organizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie. Nie zabrakło protestów. Ruszył festiwal TransAtlantyk, którego głównym organizatorem jest MOK, a współorganizatorem grupa TransAtlantyk. To...

Zamknij
RadioOlsztynTV