Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Szczepienia pozwolą nam wrócić do normalnego funkcjonowania”. Trwa akcja szczepień w punktach mobilnych

fot. Przemysław Getka

Ponad 27,5 miliona Polaków zaszczepiło się do tej pory przeciwko COVID-19 – w tym ponad 11 milionów drugą dawką. W województwie warmińsko-mazurskim natomiast ponad 911 i pół tysiąca, a w pełni zaszczepionych jest 364 i pół tysiąca. Minionej doby zaszczepiono prawie 14 tysięcy osób, a drugą dawką – niespełna 10 tysięcy.

Dziś w Olsztynie bez wcześniejszego umawiania po raz kolejny można zaczepić się w mobilnym punkcie przed budynkiem sanepidu i NFZ przy ul. Żołnierskiej. Dostępny jest tam jednodawkowy preparat Johnson&Johnson. Punkt powstał z inicjatywy urzędu wojewódzkiego i szpitala dziecięcego w Olsztynie.

Każde szczepienie oddala od nas ryzyko kolejnej fali zachorowań – mówi wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki:

To akcja, która pozwoli nam uzyskać zbiorową odporność na koronawirusa i pozwoli powrócić do normalnego funkcjonowania.

00:00 / 00:00

Mobilny punkt jest czynny w każdy wtorek i czwartek od godziny 15 do 18.

Do tej pory w powiecie elbląskim zaszczepiono 26,6 tys. osób, z czego ponad 10,6 tys. pełną dawką. Pacjenci na szczepienie przyjmowani są w 11 punktach. Natomiast szpital powiatowy w Pasłęku kontynuuje szczepienia wyjazdowe oraz szczepienia pacjentów Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego.

Pacjentów, którzy nie mają opiekunów prawnych, szczepimy sukcesywnie jak otrzymamy zgodę od sądu rodzinnego na wykonanie szczepienia – mówi Iwona Chełchowska, prezes szpitala powiatowego w Pasłęku. Dodatkowo szpital cały czas kontynuuje szczepienia wyjazdowe do pacjentów obłożnie chorych. W czerwcu zaszczepiono pierwszą dawką preparatu Pfizer 28 osób. Szczepienia wyjazdowe odbywają się na terenie całego powiatu elbląskiego.

Posłuchaj relacji Anety Pastuszki

Autor: K. Piasecka/A. Pastuszka
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szczepienie, szczepienia, pacjenci, szczepionka, koronawirus, COVID-19, ZOL, punkt szczepień powszechnych
Niemal 150 przypadków zakażeń na COVID-19 w Polsce, 6 w regionie

147 zakażeń koronawirusem w Polsce, w tym 6 w województwie warmińsko-mazurskim odnotowało w najnowszym raporcie Ministerstwo Zdrowia. Współczynnik zakażeń w regionie wynosi 0,04 i jest taka...

Zamknij
RadioOlsztynTV