Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Niemal 150 przypadków zakażeń na COVID-19 w Polsce, 6 w regionie

Fot. PAP/Leszek Szymański

147 zakażeń koronawirusem w Polsce, w tym 6 w województwie warmińsko-mazurskim odnotowało w najnowszym raporcie Ministerstwo Zdrowia. Współczynnik zakażeń w regionie wynosi 0,04 i jest taka sama, jak ogólnopolska średnia.

Najwięcej zakażeń w regionie – dwa – odnotowano w Elblągu. Po jednym pozytywnym wyniku testu na obecność SARS-CoV-2 było w powiecie lidzbarskim, mrągowskim, gołdapskim i olsztyńskim.

Wykonano ponad 48 tysięcy testów na obecność patogenu. W regionie – prawie 1,5 tysiąca. Najwięcej zakażeń w Polsce – 19 – jest w Wielkopolsce. W skali kraju wyzdrowiało 271 osób. Minionej doby w Polsce zmarły 24 osoby zakażone SARS-CoV-2, a 20 z nich miało schorzenia współistniejące. W regionie zmarły dwie osoby, które chorowały nie tylko na COVID-19.

Dodajmy, że do tej pory w Polsce przeciwko COVID-19 zaszczepiono prawie 27,5 miliona osób, w tym ponad 11 milionów drugą dawką. W województwie warmińsko-mazurskim natomiast w sumie ponad 911 i pół tysiąca, a po raz drugi – prawie 364 i pół tysiąca. Minionej doby zaszczepiono natomiast prawie 14 tysięcy osób, a drugą dawką – niespełna 10 tysięcy.

Autor: K. Piasecka
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w koronawirus
W Elblągu są wolne miejsca na szczepienia dla nastolatków

Elbląski punkt szczepień powszechnych zachęca do szczepienia przeciwko COVID-19 dzieci w wieku 12-16 lat. Mamy odpowiedni zapas podawanego nastolatkom preparatu Pfizera. Wszystko odbywa się bezpiecznie. Zawsze...

Zamknij
RadioOlsztynTV