Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sytuacja na drogach regionu: gdzie kierowców czekają utrudnienia? (AKTUALIZACJA)

Gdzie są korki w okolicach cmentarzy? Jak dojechać, których miejsc unikać? Jak wygląda sytuacja na drogach, parkingach i na cmentarzach w okresie Wszystkich Świętych? Śledźcie nasz raport z warmińsko-mazurskich dróg.

————————————————————————————–

PONIEDZIAŁEK

godz. 21.30

Odblokowano drogę krajową numer 57 w Dębówku. Przed godziną 19 samochód osobowy wpadł do rowu. Kierowca stracił panowanie nad autem, chcąc ominąć dziki, które wyszły na drogę. Ranne zostały dwie pasażerki.
————————————————————————————–

PONIEDZIAŁEK

godz. 18.58

Są utrudnienia na trasie krajowej numer 57 między Szczytnem a Biskupcem. W Dębówku samochód osobowy wpadł do rowu. Dwie kobiety zostały ranne. Droga jest zablokowana, ruch ma zostać przywrócony około godziny 20.30.

Fot. KWP Olsztyn / Twitter

Fot. KWP Olsztyn / Twitter

————————————————————————————–

PONIEDZIAŁEK

godz. 17.44

Długi korek utworzył się na drodze krajowej nr 51 od Dywit w stronę Olsztyna. Prawdopodobnie to efekt poweekendowych powrotów. Od strony Olsztyna również trzeba odczekać kilka minut, aby wjechać w ul. Wadąską w stronę cmentarza. Korkuje się także ul. Jagiellońska. Samochody jadą tamtędy od strony cmentarza w Dywitach w stronę Olsztyna. Spory ruch także na Poprzecznej przy cmentarzu komunalnym oraz na Cichej i Zientary-Malewskiej.

————————————————————————————–

PONIEDZIAŁEK

godz. 16.30

W Olsztynie w okolicach cmentarzy nieduży ruch – bez problemu można dojechać i wyjechać, a także znaleźć miejsce parkingowe. Korki tworzą się bliżej centrum – na ulicy Limanowskiego, Kętrzyńskiego i 1 Maja w stronę Pieniężnego. Oblegana wcześniej ulica Jagiellońska jest już przejezdna. W Elblągu są korki na ul. Łęczyckiej przy cmentarzu Dębica. Ruch w tym miejscu jest możliwy tylko w jednym kierunku. Na drogach dojazdowych nie wolno stawiać samochodów. Zmiany obowiązywać będą do jutra, do godziny 22. Uruchomiona też została komunikacja miejska między parkingiem przy Alei Grunwaldzkiej do obu pętli przy cmentarzu Dębica. Dzisiaj nie trzeba mieć biletu w autobusach. Wszystkie linie tramwajowe jeżdżą jak w dni robocze. Zmieniona jest również organizacja ruchu w okolicy cmentarza przy ul. Gumbińskiej w Gołdapi. Parking wyznaczono przy ul. Zadumy. Dzisiaj na cmentarz kursuje specjalny autobus PKS z centrum Gołdapi. W Mrągowie nadal sporo aut przy cmentarzu na ul. Młodkowskiego. Sznur samochodów na dk 53 w Młyńsku koło Szczytna. Więcej czasu zajmuje przejazd ulicami Olsztyńską i Plebiscytową w Ostródzie. Podobnie jest w Iławie, na ul. Piaskowej przy cmentarzu. Zwiększony ruch także na dk 51 w Rogóżu koło Lidzbarka Warmińskiego. Zapada już zmrok. Wiele osób pieszo przemieszcza się, nie tylko w okolicach cmentarzy, a widoczność jest coraz słabsza. Przypominamy o obowiązku posiadania elementów odblaskowych w okolicach dróg.

————————————————————————————–

PONIEDZIAŁEK

godz. 15.30

W Olsztynie nieduży ruch w okolicach nekropolii. Nie ma problemów z dojazdem, korki mogą tworzyć się podczas powrotu z Dywit i cmentarza przy ulicy Poprzecznej. Elblągu korki wciąż tworzą się na ulicy Łęczyckiej w okolicach cmentarza Dębica, na całej długości Wigilijnej i Giermków, a także na Ogólnej do Fromborskiej. W Ełku z kolei w cierpliwość trzeba uzbroić się w okolicach cmentarza komunalnego – szczególnie na ulicach Towarowej i Strefowej. W Bartoszycach gęsto na Kętrzyńskiej przy cmentarzu komunalnym, a także na Konopnickiej, Leśnej i Poprzecznej. W Węgorzewie wciąż spory ruch na Armii Krajowej w ciągu drogi krajowej nr 63 do ronda. W Giżycku sznur aut na Wodociągowej przy cmentarzu komunalnym. W Szczytnie gęsto na Ostrołęckiej przy wylocie na Ostrołękę – to remontowany fragment drogi krajowej nr 53.

————————————————————————————–

PONIEDZIAŁEK

godz. 14.30

W Olsztynie ruch jak w leniwe niedzielne popołudnie –  nie ma większych problemów z dojazdem na cmentarze przy ulicy Poprzecznej oraz w Dywitach. Nieco więcej aut jest na ulicy Jagiellońskiej, którą kierowcy wracają z nekropolii. Postoimy na każdym większym skrzyżowaniu – z Borową, Sybiraków i Wojska Polskiego. W Elblągu korki tworzą się na Łęczyckiej w okolicach cmentarza Dębica, a także na 12 Lutego przy Grota Roweckiego. W Szczytnie większy ruch na Ostrołęckiej przy wylocie na Ostrołękę na drodze krajowej numer 53. Ten fragment jest dodatkowo w remoncie. W Ostródzie korki tworzą się na Chrobrego przy cmentarzu komunalnym. Gęsto też na Drwęckiej do Olsztyńskiej. W Biskupcu sporo aut jest przy cmentarzu komunalnym – to także ulica Chrobrego. W Ełku również w cierpliwość trzeba uzbroić się w okolicach cmentarza komunalnego – szczególnie na ulicach Targowej i Matejki. W Węgorzewie spory ruch na Armii Krajowej w ciągu trasy krajowej 63 – do ronda.

————————————————————————————–

PONIEDZIAŁEK

godz. 13.04

W Olsztynie bez zmian – największy ruch na ul. Jagiellońskiej. W Szczytnie od rana większy ruch na Ostrołęckiej przy wylocie na Ostrołękę – to z kolei krajowa „53”. W Ostródzie korki tworzą się na Chrobrego przy cmentarzu komunalnym przy krajowej „16”. W Ełku z kolei w cierpliwość trzeba uzbroić się w okolicach cmentarza komunalnego – szczególnie na ulicach Towarowej i Strefowej.  Węgorzewo – tu gęsto na Armii Krajowej w ciągu krajowej „63”.

————————————————————————————–

PONIEDZIAŁEK

godz. 12.15

Bez utrudnień w dojazdach do elbląskich cmentarzy Dębica i Agrykola

Natężenie jest ruchu jest duże, bo elblążanie wybierają się też na nabożeństwa świąteczne, które są odprawianie o tej porze. Jest spokojnie i bezpiecznie – zapewnia nadkomisarz Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

00:00 / 00:00

Jest więcej osób, które chcą zaparkować, ale nie ma większych zatorów i ruch obywa się płynnie. Trzeba pamiętać o zmianie organizacji ruchu na drogach dojazdowych do cmentarzy, ograniczonej możliwości parkowania przy nich oraz o tym, że na Dębicę mogą wjechać tylko m.in. taksówki i samochody osób niepełnosprawnych.

————————————————————————————–

PONIEDZIAŁEK

godz. 11.09

Coraz większy ruch w okolicach cmentarzy

Nie ma większych problemów z dojazdem na nekropolię w Dywitach. Ruch na al. Wojska Polskiego w ciągu krajowej nr 51 jest większy, ale wszystko odbywa się płynnie. Korki tworzą się dopiero przy skręcie na cmentarz, a także na ulicy Wadąskiej.

W cierpliwość trzeba uzbroić się też na ul. Jagiellońskiej do Poprzecznej. Na samej Poprzecznej również spore zamieszanie.

W Ostródzie korki tworzą się na Chrobrego przy cmentarzu komunalnym. W Elblągu gęsto na Łęczyckiej przy nekropolii Dębica. W Ełku z kolei w cierpliwość trzeba uzbroić się w okolicach cmentarza komunalnego. Sznur aut na Matejki i Targowej, a także na Kilińskiego do ronda Saperów. W Działdowie większy ruch w okolicach cmentarza komunalnego – a konkretnie na ulicach Nidzickiej, Leśnej i Świętego Wojciecha.

W Szczytnie od rana większy ruch na Ostrołęckiej przy wylocie na Ostrołękę.

————————————————————————————–

PONIEDZIAŁEK

godz. 10.11

Warmia i Mazury: 4 wypadki, 36 kolizji, 11 nietrzeźwych kierowców

Do czterech wypadków, w którym jedna osoba zginęła, a trzy osoby zostały ranne i 36 kolizji doszło w niedzielę na Warmii i Mazurach – podał w poniedziałek asp. Tomasz Markowski, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Dodał, że podczas kontroli policjanci zatrzymali 11 nietrzeźwych kierowców.

Do śmiertelnego wypadku doszło w nocy z soboty na niedzielę na drodze Stanclewo – Lipowo. Pijany kierowca spowodował wypadek, w efekcie którego zmarł 36-letni pasażer.

Do niedzielnych statystyk akcji Znicz na Warmii i Mazurach policjanci dopisali 36 kolizji. Zatrzymali 11 nietrzeźwych kierowców.

– W poniedziałek 1 listopada policjanci w regionie będą prowadzić wzmożone działania przy cmentarzach. Ręcznie sterują ruchem przy dojazdach, dbając o płynność ruchu w pobliżu cmentarzy – podkreślił Markowski.

————————————————————————————–

PONIEDZIAŁEK

godz. 09.45

W powiecie gołdapskim policjanci uprzedzają, że większy ruch może być na drodze krajowej 65, a także wojewódzkich trasach w Dubeninkach i od Gołdapi do Grabowa. Zmieniona jest również organizacja ruchu. W okolicy cmentarza przy ul. Gumbińskiej w Gołdapi parking wyznaczono przy ul. Zadumy. W Grabowie można zostawić samochód w okolicy nekropolii oraz na parkingach przy kościele i szkole. W Dubeninkach można parkować bezpośrednio przy cmentarzu, ale również również przy kościele. Dziś (1 listopada) kursować będzie również specjalny autobus PKS z centrum Gołdapi na cmentarz przy ul. Gumbińskiej.

————————————————————————————–

PONIEDZIAŁEK

godz. 09.03

Zmiany w organizacji ruchu w Rucianem-Nidzie

Policjanci apelują, żeby nie jeździć „na pamięć”, zwracać uwagę na znaki i stosować się do poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy. – Zmiany będą takie same, jak w poprzednich latach – mówi nadkom. Anna Szypczyńska z piskiej policji. Na ul. Cichej, na odcinku drogi od ul. Dworcowej do ul. Mazurskiej, będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy w stronę Guzianki z możliwością parkowania po jednej stronie. Tym samym wzdłuż ul. Dworcowej, na terenach kolejowych, utworzone będą parkingi. Tego dnia na ul. Cichej będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się po lewej stronie jezdni z możliwością parkowania na prawym pasie. Zmiana organizacji ruchu w Rucianem-Nidzie będzie obowiązywała dziś (1.11) do godziny 16.

————————————————————————————–

PONIEDZIAŁEK

godz. 07.32

Jak wygląda sytuacja na drogach regionu?

W Ostródzie i Elblągu na ekspresowej „siódemce”  bez utrudnień. Większy ruch jedynie w okolicach Janowa i Komorowa Żuławskiego. W Nidzicy  także przejedziemy bez problemów. W Szczytnie większy ruch na Ostrołęckiej przy wylocie na Ostrołękę, a także na Polskiej i Odrodzenia do Warszawskiej. W Mrągowie na swoją kolej dłużej poczekamy na Kolejowej do Curie-Skłodowskiej.

————————————————————————————–

NIEDZIELA

godz. 22.12

W niedzielę doszło do 61 wypadków drogowych, w których zginęło 10 osób, a 77 zostało rannych – poinformowała  Komenda Główna Policji. Funkcjonariusze tego dnia zatrzymali 343 nietrzeźwych kierowców. Od piątku w wypadkach zginęło 18 osób. Zatrzymanych zostało 834 nietrzeźwych kierowców.

Łącznie policjanci i policjantki interweniowali 21 069 razy. – Zatrzymaliśmy 737 sprawców przestępstw, w tym 343 nietrzeźwych kierowców. W ręce mundurowych wpadło 197 poszukiwanych – podała KGP.

Na drogach doszło do 61 wypadków, w których zginęło 10 osób, a 77 zostało rannych.

Jak wynika z wcześniejszych policyjnych podsumowań, łącznie od piątku do niedzieli doszło do 245 wypadków, w których zginęło 18 osób, a 293 zostały ranne. Policjanci w te trzy dni zatrzymali 834 nietrzeźwych kierowców.

W sobotę w 95 wypadkach zginęły 4 osoby, a 119 zostało rannych. 310 nietrzeźwych kierowców zostało zatrzymanych. W piątek doszło do 89 wypadków, w których zginęły 4 osoby, a 97 zostało rannych. Zatrzymano 181 nietrzeźwych kierowców.

————————————————————————————–

NIEDZIELA

godz. 11.10

Minionej doby na drogach Warmii i Mazur miały miejsce 3 wypadki drogowe i 62 kolizje.

Zatrzymano także 11 pijanych kierowców. Jeden z pijanych kierowców, nocą, na drodze gminnej Stanclewo-Lipowo spowodował tragiczny w skutkach wypadek. Zmarł 36-letni pasażer. Jak wynika z ustaleń policji, kierowca stracił panowanie nad autem i uderzył w drzewo.

————————————————————————————–

godz. 18.55

Fot: PAP/D. Delmanowicz

W pierwszym dniu akcji „Znicz” policjantom z województwa warmińsko-mazurskiego zgłoszono 81 kolizji drogowych. Mundurowi zatrzymali też siedmiu pijanych kierowców – poinformował rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie Tomasz Markowski.

Z policyjnych statystyk wynika, że w piątek, w pierwszym dniu akcji „Znicz”, w warmińsko-mazurskim doszło do jednego wypadku drogowego, jedna osoba została ranna, nikt nie zginął.

Policjantom zgłoszono 81 kolizji drogowych, a za kierownicą siedziało siedmiu pijanych kierowców.

————————————————————————————–

godz. 09.15

Fot. Przemysław Getka

Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie poinformował o zwiększeniu liczby autobusów podczas Wszystkich Świętych. Wprowadzono także kilka stałych zmian w rozkładzie jazdy.  

Do 2 listopada wzmocniona zostanie obsługa komunikacyjna dojazdów do olsztyńskich cmentarzy przy ul. Wadąskiej (w Dywitach) i przy ul. Poprzecznej. Liczba kursów autobusów ma być stopniowo zwiększana.

ZOBACZ ZMIANY W KURSOWANIU AUTOBUSÓW

————————————————————————————–

godz. 08.02

Wybierając się na groby, koniecznie sprawdźcie organizację ruchu w okolicach cmentarzy. Tradycyjnie przy okazji dnia Wszystkich Świętych w Olsztynie pojawiły się zmiany.

Najważniejsze obowiązują w okolicach cmentarzy. Jak organizacja ruchu wygląda w okolicach cmentarza w Dywitach?

– Ulica Wadąska na odcinku od Wojska Polskiego do parkingu przy cmentarzu stanie się ulicą jednokierunkową. Własnym autem do cmentarza można dojechać jedynie od strony Wojska Polskiego. Dojazd od strony Jagiellońskiej możliwy jest jedynie od strony Kieźlin – przekazał Michał Koronowski z Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie.

Zmiany zostały wprowadzone także w okolicy cmentarza przy ulicy Poprzecznej. Jak co roku zamknięte zostały ulice: Cicha, Abramowskiego i Erdmanowej. Sama Poprzeczna jest jednokierunkowa. Można nią dojechać do ulicy Jagiellońskiej, natomiast do cmentarza należy dojeżdżać od Zientary-Malewskiej lub od Borowej.

ZOBACZ MAPY Z UTRUDNIENIAMI

————————————————————————————–

godz. 07.55

Z uwagi na przewidywaną większą liczbę pasażerów chcących odwiedzić groby zmarłych, Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu już w weekend zaplanował ułatwienia w dotarciu na cmentarze, zwłaszcza w kierunku Dębicy.

Zmiany wyjaśnił kierownik działu zarządzania komunikacją w elbląskim ZKM Michał Górecki.

Będą autobusy na liniach dodatkowych. Na cmentarzu w Dębicy zostanie wprowadzony podział na pętle: górną i dolną. Pętla dolna będzie obsługiwana przez autobusy oznaczone literami, a górna – przez linie oznaczone cyframi. Linie tramwajowe będą jeździć tak, jak w dni robocze. Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu przypomina ponadto, że nadal obowiązują przepisy o obowiązku zasłaniania ust i nosa w pojazdach.

Decyzją Prezydenta Miasta 1 listopada komunikacja miejska w Elblągu będzie bezpłatna. Ponadto na pętlach autobusowych Odrodzenia, Ogólna oraz przy cmentarzu w Dębicy, a także na wybranych przystankach autobusowych, będą dyżurowali informatorzy.

WIĘCEJ O ZMIANACH W ELBLĄGU

 

Autor: A. Ziemska/A. Libudzka (PAP)/K. Piasecka/M. Stankiewicz
Redakcja: Ł. Sadlak/A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w drogi, korki, utrudnienia
Jak wygląda ruch w okolicach cmentarzy Dębica i Agrykola?

Nie ma utrudnień w dojazdach do elbląskich cmentarzy Dębica i Agrykola. Natężenie ruchu jest duże, bo elblążanie wybierają się też na nabożeństwa świąteczne, które są odprawianie...

Zamknij
RadioOlsztynTV