Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Więcej autobusów, dodatkowe połączenia. Sprawdź, jak dojechać na cmentarze w Elblągu

Fot. A. Dembińska / portel.pl

Z uwagi na przewidywaną większą liczbę pasażerów chcących odwiedzić groby zmarłych, Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu już w weekend zaplanował ułatwienia w dotarciu na cmentarze, zwłaszcza w kierunku Dębicy.

Zmiany wyjaśnił kierownik działu zarządzania komunikacją w elbląskim ZKM Michał Górecki:

Będą autobusy na liniach dodatkowych. Na cmentarzu w Dębicy zostanie wprowadzony podział na pętle: górną i dolną. Pętla dolna będzie obsługiwana przez autobusy oznaczone literami, a górna – przez linie oznaczone cyframi. Linie tramwajowe będą jeździć tak, jak w dni robocze. Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu przypomina ponadto, że nadal obowiązują przepisy o obowiązku zasłaniania ust i nosa w pojazdach.

00:00 / 00:00

Decyzją Prezydenta Miasta 1 listopada komunikacja miejska w Elblągu będzie bezpłatna. Ponadto na pętlach autobusowych Odrodzenia, Ogólna oraz przy cmentarzu w Dębicy, a także na wybranych przystankach autobusowych, będą dyżurowali informatorzy.

Więcej informacji na temat zmian znajduje się na stronie internetowej ZKM Elbląg.

Autor: J. Sulecki / M. Stankiewicz
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, komunikacja miejska
W kolejnym szpitalu wraca oddział covidowy

Od dziś szpital miejski w Elblągu zaczyna przyjmowanie pacjentów chorych na COVID-19. – Mamy przygotowaną pełną infrastrukturę – zapewniła rzeczniczka placówki Małgorzata Adamowicz. Decyzją wojewody Artura...

Zamknij
RadioOlsztynTV