Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ślisko na wielu drogach regionu. Utrudnienia na S16, gdzie ciężarówka zderzyła się z łosiem

Fot. Anna Minkiewicz-Zaremba

W województwie warmińsko-mazurskim rano przejezdne są wszystkie drogi krajowe i wojewódzkie, ale nawet na odcinkach dróg krajowych zalega błoto pośniegowe.

Drogi krajowe

Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami zwłaszcza w okolicach Elbląga i Lidzbarka Warmińskiego. W nocy i nad ranem padał tam śnieg. W okolicach obu miast, na trasach krajowych S7 Warszawa – Gdańsk i S22 do granicy państwa, zalega błoto pośniegowe.

Lokalna śliskość występuje na trasie S58 od Olsztynka do Jedwabna, a zajeżdżona warstwa śniegu na odcinku S59 Mojtyny – Rozogi.

Zderzenie z łosiem

Rano na S16 w Kromerowie koło Biskupca, ciężarówka zderzyła się z łosiem, a chwilę później w tył ciężarówki uderzyło auto osobowe. Kierowcom i pasażerom nic się nie stało. W miejscu zdarzenia ruch odbywa się wahadłowo.

Wypadek w Iławie

Utrudnienia są także w Iławie w ciągu trasy krajowej nr 16. Na ulicy Konstytucji 3 Maja samochód osobowy zderzył się z ciężarówką. Jedna osoba jest ranna. Ruchem kieruje policja.

Trasy wojewódzkie

Na trasach wojewódzkich zalega zajeżdżony śnieg i błoto pośniegowe, ale wszystkie są przejezdne. Najtrudniejsze warunki panują w okolicach Elbląga. Lokalnie ślisko jest w okolicach Nidzicy.

 

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za PAP (J.Kiewisz-Wojciechowska)/L.Tekielski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w drogi, zima, zderzenie, ślisko
Uderzył autem w szynobus i odjechał. 78-letni kierowca może stracić prawo jazdy

78-letni kierowca  jadąc hondą zderzył z szynobusem. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Jak poinformowała sierżant Izabela Cyganiuk z policji w Szczytnie było to na...

Zamknij
RadioOlsztynTV