Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sąd wznowił postępowanie dowodowe w sprawie pochówku Piotra Woźniaka-Staraka

fot. Przemysław Getka

Sąd w Giżycku miał w środę ogłosić wyrok w sprawie nielegalnego pochówku Piotra Woźniaka-Staraka, ale z uwagi na nowe okoliczności, wznowił postępowanie dowodowe w tej sprawie.

O nielegalne pochowanie na prywatnej posesji w Fuledzie spopielonych szczątków zmarłego w ubiegłym roku producenta filmowego, jest obwiniony Mirosław S. – brat matki Piotra Woźniaka-Staraka.

Sąd miał dziś ogłosić wyrok w tej sprawie, ale pojawiła się informacja, że Prokuratura Rejonowa w Giżycku prowadzi postępowanie, które ma wyjaśnić, czy prochy Piotra Woźniaka-Staraka zostały złożone w murowanym grobie czy katakumbach. Chodzi tu o prawo budowlane.

Prokurator poprosił o opinię biegłych – pracowników naukowych z jednej z polskich uczelni technicznych. Opinia ma być gotowa na początku września.

W ocenie giżyckiego sądu, te ustalenia mogą mieć istotne znaczenie dla sprawy prowadzonej przeciwko Mirosławowi S. Chodzi o to czy mamy do czynienia z czynem zabronionym. Z tego powodu sąd postanowił ponownie otworzyć przewód i prowadzić postępowanie dowodowe. Nowy termin rozprawy nie został wyznaczony.

A przypomnijmy, że producent filmowy Piotr Woźniak-Starak zginął rok temu. Wypadł z motorówki na jeziorze Kisajno i zginął, gdy śruba silnika uderzyła go w głowę.

 

Autor: W. Chromy
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w śmierć, sąd, postępowanie, pochówek
Tragiczny wypadek koło Białej Piskiej. Motocyklista wjechał pod ciężarówkę

Motocyklista zginął w wypadku koło Białej Piskiej. Wjechał pod ciężarówkę. Mężczyzna zginął na miejscu. Na razie nie znamy szczegółów. Z powodu wypadku zablokowana jest trasa krajowa...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV