Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Problemy w elbląskiej komunikacji miejskiej. Przewoźnik z dnia na dzień zrezygnował ze świadczenia usług

Fot. ZKM w Elblągu

Kryzys w elbląskiej komunikacji. Warszawska spółka Warbus, która obsługuje sześć linii autobusowych zrezygnowała ze swojej działalności w Elblągu.

Utrudnienia w komunikacji miejskiej w Elblągu występują na liniach nr 10, 11, 13, 17, 30 i 31. Były one obsługiwane przez spółkę Warbus. Firma z dnia na dzień zrezygnowała ze świadczenia usług w Elblągu. Złamała tym samym warunki umowy z Zarządem Komunikacji Miejskiej i będzie musiała zapłacić karę. Kursy na tych liniach przejęli w trybie pilnym pozostali przewoźnicy – elbląski PKS i Arriva, podstawiając swoje autobusy.

Pojawiły się także autobusy zastępcze z nietypową kolorystyką i niepełnym oznakowaniem. Powodem nagłego zerwania umowy z Zarządem Komunikacji Miejskiej w Elblągu są duże problemy finansowe spółki. Warbus ze swojej działalności rezygnował także w Lubinie i Jastrzębiu – Zdroju.

Posłuchaj relacji Anety Pastuszki

 

Autor: A. Pastuszka
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, autobus, komunikacja miejska, Zarząd Komunikacji Miejskiej
Rozpoczął się kolejny etap rekrutacji do szkół średnich. Sprawdziliśmy jak przebiega w Olsztynie, Elblągu i Ełku

W Olsztynie na absolwentów szkół podstawowych i gimnazjalnych czeka prawie 1800 miejsc. W Elblągu każdy uczeń znajdzie zostanie przyjęty, jest jeszcze 200 miejsc. W powiecie ełckim...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV