Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -4 °C pogoda dziś
JUTRO: -3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prawie 4 mln zł do dyspozycji mieszkańców Elbląga

Fot. J. Sulecki

Prawie 4 mln złotych z budżetu obywatelskiego będą mieć do dyspozycji mieszkańcy Elbląga w przyszłym roku. Obecnie startuje kolejna edycja, a jakie projekty zostaną zrealizowane zależy od pomysłowości i zaangażowania elblążan – podał tamtejszy urząd miasta.

Mogą to być projekty inwestycyjne takie jak budowa placów zabaw czy remonty chodników, ale może to być też organizacja wydarzeń np. koncertów czy festynów w parkach lub imprez w szkołach. Wszystko zależy od dobrego wniosku i liczby głosów na niego oddanych. W pierwszym etapie trzeba zgłosić pomysły, na które urzędnicy czekają do 5 czerwca.

Kwota przeznaczona na zwycięskie zadania wynosi 3 mln 920 tysięcy złotych – po 530 tysięcy na każdy z pięciu okręgów oraz 1 milion 270 tysięcy na inicjatywę ogólnomiejską. Dodatkowo, w każdym z okręgów zostanie wydzielona kwota po 30 tysięcy złotych na małe projekty. Składać wnioski i głosować mogą wszyscy mieszkańcy Elbląga, bez względu na wiek.

Przypomnijmy, że tegoroczna edycja Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego została zawieszona. Władze miasta tłumaczą to trudną i niepewną sytuacją na rynku usług budowlanych oraz koniecznością dokończenia zaległych projektów z poprzednich edycji.

Autor: W. Chromy za PAP
Redakcja: A. Niebojewska

W tym roku nie będzie Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Dlaczego?

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, inwestycje
Morskie tradycje Elbląga na wystawie IPN

Gdański Instytut Pamięci Narodowej szykuje na otwarcie nowej drogi wodnej z Zatoki Gdańskiej do Elbląga specjalną wystawę.  Będzie ilustrować morskie tradycje miasta, ale też nawiązywać do...

Zamknij
RadioOlsztynTV