Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Poseł R. Gontarz: czarne scenariusze się nie wydarzyły, węgla nie zabrakło

Fot. A. Skrago

W pierwszym tygodniu wiosny warto zwrócić uwagę na to, że Polakom podczas właśnie zakończonej zimy nie zabrakło węgla ani gazu – mówił o tym podczas konferencji prasowej w Działdowie poseł PiS Robert Gontarz.

Działania rządu pomogły Polakom w czasie zakończonej właśnie zimy – mówił poseł PiS Robert Gontarz.

Tarcza energetyczna, która kosztowała ok. 27,5 mld zł. W niej są dodatki: do węgla, do peletu, do drewna kawałkowego, do ciepła systemowego. Mówili, że nie będzie gazu – gaz jest. To dzięki temu, że prowadzimy konsekwentną politykę uniezależniania się od dostaw rosyjskich surowców energetycznych.

00:00 / 00:00

Poseł dodał, że gospodarstwa domowe i jednostki samorządowe skorzystały na zamrożeniu cen gazu i energii. Z powodzeniem także udało się przeprowadzić dystrybucję węgla po preferencyjnych cenach przez samorządy.

Polityk zwrócił uwagę, że czarne scenariusze, jakie przedstawiała opozycja, nie ziściły się. Polakom nie zabrakło węgla ani gazu, dzięki działaniom rządu.

Tej zimy było bardzo wiele scenariuszy przedstawianych przez totalną opozycję, która mówiła, że nie będzie węgla, gazu, a ludzie będą zamarzać w swoich mieszkaniach ze względu, że nie będą w stanie ogrzać swoich domów. Na szczęście te czarne scenariusze, które były straszeniem polskiego społeczeństwa, się nie wydarzyły. Pytanie dlaczego chcieli straszyć Polaków?

00:00 / 00:00

– Zamrożenie cen gazu pozwoliło natomiast uniknąć większych podwyżek, gdy ceny surowca na rynkach były nawet 10-krotnie wyższe niż przed wybuchem wojny w Ukrainie – podkreślał Gontarz.

Fot. A. Skrago

Autor: A. Skrago
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zima, poseł, węgiel, konferencja prasowa
Działacze PiS o kryzysie energetycznym. „Rząd ochronił rodziny”

Rząd ochronił polskie rodziny przed kryzysem energetycznym spowodowanym wojną w Ukrainie. Takie było przesłanie konferencji prasowej działaczy PiS w Ełku. - Rząd wprowadził szereg dodatków osłonowych...

Zamknij
RadioOlsztynTV