Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 28 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Poseł Cichoń krytykuje usunięcie dwóch parlamentarzystów z klubu PO i chce cofnięcia decyzji

Janusz Cichoń. Fot. P. Getka

Wyrzucenie Ireneusza Rasia i Pawła Zalewskiego z Platformy Obywatelskiej uważam za nieuzasadnione – mówi Radiu Olsztyn poseł PO z Olsztyna Janusz Cichoń.

Posłowie Ireneusz Raś i Paweł Zalewski zostali usunięci z Platformy Obywatelskiej za krytykowanie działań kierownictwa partii. Byli też sygnatariuszami listu, podpisanego przez 52 parlamentarzystów Koalicji Obywatelskiej, w którym wzywano do poważnej debaty na temat przemiany wewnętrznej Platformy. List ten podpisał też olsztyński poseł PO Janusz Cichoń, który przekonuje, że taka debata jest ugrupowaniu potrzebna, a wyrzucanie posłów nie poprawi sytuacji.

W swoim liście zwracaliśmy uwagę, że potrzebna jest konsolidacja po stronie opozycyjnej, ale konsolidacja także wewnątrz Platformy, bo polskie państwo jest w rozkładzie i opozycja – Platforma – musi się temu skuteczniej przeciwstawić

00:00 / 00:00

Poseł Cichoń zapowiada, że będzie apelował do kierownictwa Platformy o cofnięcie decyzji dotyczącej wyrzucenia Ireneusza Rasia i Pawła Zalewskiego.

 

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w poseł, PO, Platforma Obywatelska
Jak zmienia się poparcie Polaków dla partii politycznych? Najnowsze wyniki sondaży komentują posłowie Lewicy i PiS

PiS – 35%, Polska 2050 Hołowni – 19,9%, Koalicja Obywatelska - 14,7%, Nowa Lewica 9%, Konfederacja 5,8%. Tak wygląda poparcie dla partii politycznych według najnowszego sondażu...

Zamknij
RadioOlsztynTV