Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jak zmienia się poparcie Polaków dla partii politycznych? Najnowsze wyniki sondaży komentują posłowie Lewicy i PiS

PiS – 35%, Polska 2050 Hołowni – 19,9%, Koalicja Obywatelska – 14,7%, Nowa Lewica 9%, Konfederacja 5,8%. Tak wygląda poparcie dla partii politycznych według najnowszego sondażu pracowni IBRIS. Do wyników odnieśli się goście Porannych Pytań: posłowie Jerzy Małecki z PiS i Marcin Kulasek z Lewicy.

Gospodarzem rozmowy był Marek Lewiński.

Sekretarz Generalny Nowej Lewicy Marcin Kulasek stwierdził, że jego ugrupowanie zyska poparcie po tym, jak wynegocjowane zapisy Krajowego Planu Odbudowy zaczną wchodzić w życie.

Sondaże nam skoczą. Po sondażach Platformy Obywatelskiej widać co się dzieje. Jako jedyna z opozycji zagłosowała przeciw tym pieniądzom. Dodatkowo widać, że po stronie Platformy jest kryzys liderstwa, a wręcz wojna domowa.

Poseł PiS Jerzy Małecki stwierdził, że „Polacy zauważają, że jesteśmy konsekwentni”.

Widzą to już od dobrych 6 lat. Polacy dali nam kolejny mandat do rządzenia. W tej chwili, jeśli będziemy dalej rządzili a wydaje się, że nasze rządy idą w dobrym kierunku, będziemy rządzili kolejną kadencję.

Według ostatniego sondażu IBRIS chęć wzięcia udziału w wyborach wyraziło 56,7% ankietowanych. Takiego zamiaru nie wyraziło natomiast 40,7% badanych.

Goście Radia Olsztyn rozmawiali także o kandydaturze posła PiS Bartłomieja Wróblewskiego na Rzecznika Praw Obywatelskich. Sejm większością głosów wybrał Wróblewskiego na RPO. Teraz decyzja leży po stronie Senatu. Poseł Jerzy Małecki nie ma wątpliwości, że to bardzo dobra kandydatura.

Uważam, że kandydatura Bartłomieja Wróblewskiego powinna przejść głosami senackimi.

Innego zdania jest Marcin Kulasek z Nowej Lewicy, który bardzo ostro wypowiedział się o Wróblewskim.

To on stoi za wnioskiem do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. W niektórych kręgach nazywany jest rzeźnikiem praw obywatelskich.

Najbliższe posiedzenie Senatu rozpocznie się jutro i potrwa trzy dni. Senat, nad wyborem Rzecznika Praw Obywatelskich, pochyli się najprawdopodobniej w piątek.

Posłuchaj Porannych Pytań

Od lewej Jerzy Małecki z PiS i Marcin Kulasek z Lewicy

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za M. Lewiński

 

Więcej w polityka, PiS, posłowie, Platforma Obywatelska, lewica, video, sondaż
Spór wokół spotkania „Campus Polska Przyszłości”. Rektor UWM Jerzy Przyborowski odpowiada na zarzuty Jerzego Szmita

Spotkanie "Campus Polska Przyszłości" nie jest wydarzeniem politycznym - tak na zarzuty szefa olsztyńskiego okręgu PiS Jerzego Szmita odpowiada rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie profesor Jerzy...

Zamknij
RadioOlsztynTV