Porównanie rodzajów leasingu. Jak znaleźć najlepszą ofertę leasingu dla Twojej firmy?
Jeśli planujesz otworzyć biznes lub chcesz rozwijać dotychczas prowadzone przedsiębiorstwo, to przydadzą się pieniądze. W tym celu przydaje się finansowanie zewnętrzne. Ma ono różne formy, a jedną z nich jest leasing. Sprawdź, jakie są rodzaje tej usługi.
Leasing finansowy, leasing operacyjny i pożyczka leasingowa to produkty, które oferują w swojej palecie leasingodawcy. Możesz je wykorzystać do finansowania samochodów osobowych, ciężarowych, ale także maszyn i urządzeń. Koszty związane z danym rodzajem umowy różnią się, podobnie jak korzyści podatkowe. Jak zatem wybrać usługę dopasowaną do potrzeb Twojej firmy? Pomoże porównywarka leasingowa.
Podstawowy podział: leasing operacyjny i leasing finansowy
Istnieją pewne zasadnicze różnice między leasingiem finansowym (kapitałowym) a operacyjnym (usługowym). Najważniejszą z nich jest to, że tylko leasing finansowy pozwala korzystającemu wpisać dany przedmiot do rejestru środków trwałych i dokonywać bieżących odpisów amortyzacyjnych. Z kolei w przypadku leasingu operacyjnego to firma leasingowa amortyzuje przedmiot umowy.
W obu rodzajach leasingu można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu opłaty eksploatacyjne, takie jak wymiana opon i wycieraczek, serwis, parking czy usługi automyjni. Leasing operacyjny pozwala zaliczyć całą ratę leasingową do kosztów. Leasingobiorca korzystający z leasingu finansowego może zmniejszyć podatek dochodowy od osób fizycznych, uwzględniając jedynie część odsetkową raty.
Pod względem prawnym leasing usługowy jest traktowany jako usługa. W związku z tym, firma leasingowa nalicza 23% podatku VAT od każdej raty. Z kolei leasing kapitałowy jest traktowany jako dostawa towaru. Przedsiębiorca płaci zatem pełny podatek VAT z góry, wkrótce po otrzymaniu przedmiotu do swojej dyspozycji. Stawka podatku VAT może być inna niż 23%, w zależności od rodzaju amortyzowanego środka trwałego.
W leasingu finansowym umowa może być zawarta na dowolny okres, w zależności od ustaleń między finansującym a korzystającym. Natomiast leasing operacyjny wymaga zawarcia umowy na okres odpowiadający co najmniej 40% normatywnego okresu amortyzacji – na przykład 2 lata, jeśli przedmiotem leasingu jest samochód osobowy.
Szukasz oferty leasingu? Pomoże porównywarka leasingowa. Wejdź na Sprawdzleasing i poszukaj najlepszej oferty leasingu dla Twojej firmy.
Porównywarka leasingowa pomoże w znalezieniu oferty leasingu dla firm
Kalkulator leasingowy ułatwi dopasowanie umowy leasingowej do sposobu zarządzania finansami przedsiębiorstwa. Przedmiot leasingu może być nowy lub używany. Większość firm leasingowych akceptuje np. używane samochody osobowe lub maszyny. Niemniej jednak porównanie ofert w temacie leasingu ma duże znaczenie choćby na koszty leasingu i korzyści podatkowe. Jak się w tym nie pogubić?
Sprawdź: ranking leasingów.
Porównywarka leasingowa to proste narzędzie, które pozwoli Ci wygenerować zestawienie najlepsze oferty leasingu dla wybranego przedmiotu finansowania. Oferty leasingu są zależne od wielu elementów, dlatego istotne jest, aby sprawdzić propozycje z tymi samymi parametrami. Formalności związane z przygotowaniem oferty leasingu są minimalne, a to oznacza oszczędność czasu. Dzięki temu znajdziesz najtańszy leasing dla istniejących i nowych firm.
Porównaj oferty leasingu: Jakie informacje znajdziesz w ofercie?
Zanim podpiszesz umowę leasingu, warto skorzystać z porównywarki leasingowej, aby znaleźć najlepszą ofertę leasingu. Jakich informacji dowiesz się z niej?
Porównywarka leasingowa stworzy zestawienie, w którym znajdą się różne firmy leasingowe. Każda oferta zawiera raty leasingowe, czyli informacje o ich wysokości w zależności od tego, jak długi jest okres leasingu. Ponadto dowiesz się, czy transakcja wiąże się z opłatą wstępną, co w praktyce oznacza udział własny, np. przy zakupie samochodów osobowych lub maszyn.
Niska rata zależy od wielu czynników i warunków, jakie proponuje leasingodawca. Ciebie jako leasingobiorcę powinny interesować wszystkie koszty usług leasingodawcy. Dlatego wybierając konkretną ofertę, upewnij się, że tabela opłat i prowizji nie kryje przed Tobą żadnych tajemnic. Dzięki temu przy podpisywaniu umowy leasingowej obejdzie się bez niespodzianek.
Porównywarka leasingowa ułatwia porównanie ofert różnych firm leasingowych. Dzięki temu leasingobiorcy mogą w łatwy sposób dowiedzieć się, jakie będą koszty i warunki finansowania.
Sprawdź leasing, czyli porównywarka leasingowa w praktyce
Poza wymienonymi na początku rodzajami leasingu, są jeszcze leasing zwrotny i odnawialny. Tego rodzaju narzędzia stosuje się w określonych sytuacjach. Jednak najpopularniejsze sposoby finansowania firm to leasing kapitałowy i usługowy.
Rodzaj umowy leasingowej łatwo dostosujesz do potrzeb swojego przedsiębiorstwa. Podobnie jak okres finansowania i wysokość raty. Obecnie nie musisz wysyłać zapytań do firm leasingowych. Wystarczy do tego porównywarka leasingowa, gdzie znajdziesz wszystkie oferty w jednym miejscu.
Leasing to praktyczne narzędzie, które pomaga w rozwoju przedsiębiorstwa. Natomiast w znalezieniu najlepszej oferty pomoże porównywarka leasingowa. Wypróbuj ją w praktyce.
Artykuł sponsorowany