Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pomagali w ratowaniu Biebrzańskiego Parku Narodowego. Strażacy i leśnicy: bez samolotów nie udałoby się opanować pożaru

Fot. Biebrzański Park Narodowy

Warmińsko-mazurscy strażacy oraz Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Olsztynie podsumowały swój udział w akcji gaszenia Biebrzańskiego Parku Narodowego.

Kompania gaśnicza Warmia, czyli 89 strażaków i 21 samochodów gaśniczych, prowadziła działania w pobliżu Kanału Woźnawiejskiego i wsi Grzędy.

– To była trudna i wyczerpująca akcja – relacjonuje rzecznik warmińsko-mazurskich strażaków starszy kapitan Rafał Melnyk.

Rafał Melnyk podkreślił, że dużym wsparciem były samoloty gaśnicze. Dwa „Dromadery” przysłała nad Biebrzę Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Olsztynie – mówi rzecznik dyrekcji Adam Pietrzak.

W sumie w czasie gaszenia Biebrzańskiego Parku Narodowego wszystkie samoloty i śmigłowce Lasów Państwowych wylatały niemal 200 godzin i dokonały prawie tysiąca zrzutów wody. Zdaniem Adam Pietrzaka, bez udziału samolotów gaśniczych pożaru najprawdopodobniej nie udałoby się ugasić.

Fot. Biebrzański Park Narodowy

Fot. Biebrzański Park Narodowy

Fot. Biebrzański Park Narodowy

Autor: P.Karpiszen
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pożar, straż pożarna, strażacy, leśnicy, Biebrzański Park Narodowy, Biebrza
Zakończyła się akcja gaszenia pożaru w Biebrzańskim Parku Narodowym. Pomagali m.in. strażacy z Warmii i Mazur

Prokuratura Okręgowa Białymstoku będzie prowadzić śledztwo w sprawie pożaru w Biebrzańskim Parku Narodowym. Wpłynęły już do niej materiały od policji - poinformował w niedzielę PAP zastępca...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV