JUTRO: 10 °C pogoda jutro

Polscy skoczkowie poza podium w konkursie drużynowym. Triumfowali Austriacy

Polacy po skoku Kamila Stocha. Fot. PAP/Grzegorz Momot

Polscy skoczkowie narciarscy – Piotr Żyła, Paweł Wąsek, Dawid Kubacki i Kamil Stoch – zajęli szóste miejsce w konkursie drużynowym igrzysk olimpijskich w Pekinie. Złoty medal zdobyli Austriacy, srebrny Słoweńcy, a brązowy Niemcy.

Biało-czerwoni uzyskali na skoczni w Zhangjiakou łącznie 880,1 pkt, z dużą stratą do podium. Nota Austriaków to 942,7 pkt, Słoweńców – 934,4, a Niemców – 922,9. Ci ostatni wygrali brąz z Norwegami zaledwie o 0,8 pkt. Piąte miejsce zajęła Japonia – 882,8 pkt.

Triumfatorzy skakali w składzie Stefan Kraft, Daniel Huber, Jan Hoerl i Manuel Fettner.

Do finałowej serii nie awansowały Czechy, Stany Zjednoczone i Chiny. Rywalizacja odbywała się w dość trudnych warunkach, przy zmiennym wietrze i silnym mrozie

Polska drużyna w składzie: Piotr Żyła (118 m i 125,5 m), Paweł Wąsek (131,5 m i 120 m), Dawid Kubacki (122 m i 126 m) i Kamil Stoch (137 m i 127,5 m) – zajęła 6. miejsce w konkursie skoków narciarskich na igrzyskach olimpijskich w Pekinie.

Austriacy zwycięzcami złotego medalu w konkursie drużynowym. Fot. PAP/Grzegorz Momot

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za PAP

Więcej w Polacy, skoki narciarskie, konkurs drużynowy
Marius Lindvik mistrzem olimpijskim, Kamil Stoch poza podium

Kamil Stoch zajął czwarte miejsce w konkursie skoków narciarskich na dużym obiekcie igrzysk olimpijskich w Pekinie. Złoty medal zdobył Norweg Marius Lindvik. Drugi był mistrz olimpijski...