Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Osoby niepełnosprawne mogą znaleźć zatrudnienie w Poczcie Polskiej. Spółka oferuje pracę osobom z orzeczeniem

Dodatkowe 360 osób z orzeczeniem o niepełnosprawności planuje zatrudnić Poczta Polska do końca przyszłego roku. To element realizowanego programu „Praca – Integracja”, w którym spółka uczestniczy od 2017 roku.

Obecnie w Poczcie Polskiej pracuje ok. 1730 osób z orzeczeniem o niepełnosprawności, co stanowi ok. 2,2 proc. wszystkich zatrudnionych. Na początku sierpnia spółka złożyła do Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) zapotrzebowanie dotyczące dalszego wzrostu zatrudnienia osób niepełnosprawnych. Firma chce zatrudnić nowych pracowników ds. obsługi klienta, ekspedycyjno-rozdzielczych, opracowywania przesyłek, opracowywania ładunków, a także kierowców (samochody do 3,5 tony) oraz listonoszy.

Ostatnie półtora roku, od kiedy Poczta Polska uczestniczy w realizacji projektu „Praca -Integracja”, dostarczyło nam wielu doświadczeń i pokazało, że na rynku pracy są osoby z niepełnosprawnościami, które chcą pracować u stabilnego pracodawcy, wśród ludzi, którzy traktują ich tak samo jak innych pracowników. Informacje, jakie od nich otrzymujemy pokazują, że spełniamy te kryteria i oferujemy dobre miejsca pracy. Składając do PFRON ofertę zatrudnienia 360 osób w roku 2020, precyzyjnie określiliśmy, ile osób z orzeczoną niepełnosprawnością chcemy zatrudnić – nie tylko na danym stanowisku, ale także w poszczególnych województwach

– wyjaśniła Joanna Nagodzka, dyrektor regionalna Pionu Kapitału Ludzkiego Poczty Polskiej.

Spółka współpracuje z Fundacją Aktywizacja, partnerem wybranym przez PFRON do realizacji projektu „Praca – Integracja”. Do końca tego roku w Poczcie Polskiej ma znaleźć zatrudnienie (m.in. w placówkach pocztowych i w sortowniach) łącznie 400 osób z orzeczoną niepełnosprawnością. W wyniku rekrutacji prowadzonych przez fundację zatrudniono już 347 pracowników.

W lipcu 2018 roku Poczta Polska przyjęła „Politykę zatrudniania osób z orzeczoną niepełnosprawnością”, która opiera się na kilku założeniach. Chodzi m.in. o to, by w procesie rekrutacji, oprócz wymiaru ekonomicznego, brać pod uwagę czynniki społeczne i środowiskowe.

 

Redakcja: K. Ośko za PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w praca
Naukowcy mają sposób na recykling wody i detergentów w pralniach

W pralniach przemysłowych zużywane są ogromne ilości wody i detergentów. W polsko-niemieckim konsorcjum trwają prace nad tym, by odzyskiwać większość takiej wody i część detergentów. Pomysł...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV