Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olsztyn przygotowuje się do rozbudowy linii tramwajowej

Budowa linii tramwajowej w Olsztynie. Fot. Ł. Węglewski

208 milionów złotych – tyle ma kosztować drugi etap rozbudowy linii tramwajowej w Olsztynie.

Miasto złożyło wniosek do Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, by otrzymać unijne dofinansowanie na poziomie 70 procent. Nowe torowiska powstaną na ulicach: Wilczyńskiego, Krasickiego, Synów Pułku, Wyszyńskiego i alei Piłsudskiego. Budowa torowiska zbiegnie się w czasie z modernizacją ulic: Partyzantów i Pstrowskiego. Dlatego, jak mówi prezydent Piotr Grzymowicz, będzie zmieniona organizacja ruchu.

Wprowadzenie tramwajów do Olsztyna wzbudza duże kontrowersje szczególnie wśród kierowców, którzy mają dość stania w korkach, a czeka ich jeszcze gorsza perspektywa. Tymczasem według badań Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie komunikacją miejską jeździ dziennie ponad 130 tysięcy pasażerów, z czego 19 tysięcy tramwajami. I choć wpływy z biletów w tym roku wzrosły, to miasto i tak dopłaci do komunikacji około 47 milionów złotych.

Rozbudowa drugiej linii tramwajowej ma się rozpocząć na przełomie 2017-2018 roku, a zakończyć w 2019.

Posłuchaj relacji Doroty Grzymskiej

 

(gdrz/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, tramwaje, rozbudowa
Samorząd Olsztyna sfinansuje szczepienia przeciwko pneumokokom

W przyszłym roku miasto Olsztyn opłaci szczepienia przeciwko pneumokokom dzieci urodzonych w latach 2015-16 i mieszkających w stolicy Warmii i Mazur. Na realizację programu w gminnym...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV