Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ojciec 2-latka, który zmarł w szpitalu zatrzymany do dyspozycji prokuratora

Fot. P.  Getka

Jest ciąg dalszy sprawy tajemniczej śmierci 2-latka z Bartoszyc. Chłopiec najpierw trafił do szpitala w Bartoszycach, a następnie przetransportowano go do Szpitala Dziecięcego w Olsztynie gdzie zmarł.

Rodzice dziecka zostali zatrzymani. Wszczęto śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci. Po przesłuchaniu matki, w charakterze świadka, prokurator zwolnił ją do domu. Ojciec natomiast nadal jest zatrzymany i pozostaje do dyspozycji prokuratora.

Sekcja zwłok nie wykazała, by do śmierci dziecka przyczyniły się osoby trzecie. Dopiero badania histopatologiczne dadzą odpowiedź, co było bezpośrednią przyczyną zgonu.

Jak zaznaczył rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie prokurator Krzysztof Stodolny, 2-latek miał lekkie zadrapanie na czole sprzed kilku dni, ale nie miało ono znaczenia dla zdrowia, a tym bardziej życia – wyjaśnił. Wskazał, że tkanki zostaną wysłane do badań histopatologicznych i po sporządzeniu opinii przez biegłego będzie można powiedzieć, jaki będzie dalszy los postępowania.

Dwuletnie dziecko zmarło w szpitalu. Prokuratura podała wyniki sekcji zwłok

Autor: K. Piasecka/PAP
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w śmierć, Bartoszyce, prokurator, sledztwo, szpital, Olsztyn, dziecko, ojciec, sekcja zwłok, matka, chłopiec, dochodzenie
Ciąg dalszy sporu w Białej Piskiej. Czego dotyczy obecny konflikt?

Politycznego sporu w Radzie Miejskiej w Białej Piskiej ciąg dalszy. Na ostatniej sesji przegłosowano przekazanie zawiadomień o możliwości popełnienia przestępstw do prokuratury rejonowej w Piszu. Dotyczą...

Zamknij
RadioOlsztynTV