Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dwuletnie dziecko zmarło w szpitalu. Prokuratura podała wyniki sekcji zwłok

Znamy wyniki sekcji zwłok dwulatka z Bartoszyc, który zmarł w szpitalu dziecięcym w Olsztynie. Jego rodzice zostali zatrzymani, a śledztwo jest prowadzone w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci.

Nie wiadomo, co było przyczyną zgonu 2-latka. Sekcja wykazała, że nie przyczyniły się do tego osoby trzecie. Nie ma żadnych obrażeń, a doniesienia medialne o urazie głowy są nieprawdziwe. Dziecko miało jedynie niewielkie zadrapanie na głowie, ale na pewno nie przyczyniło się do jego śmierci

– przekazał Krzysztof Stodolny, rzecznik prokuratury okręgowej w Olsztynie.

00:00 / 00:00

Dopiero badania histopatologiczne dadzą odpowiedź, co było bezpośrednią przyczyną zgonu. Rodzice są zatrzymani na 48 godzin, prokurator uzupełnia materiał dowodowy, zbiera dokumentację lekarską i wówczas podejmie decyzję, czy będzie przestawiał im jakiekolwiek zarzuty.

Dwulatek trafił w niedzielę do szpitala dziecięcego w Olsztynie. Jak powiedziała rzeczniczka bartoszyckiej policji asp. Marta Kabelis, po uzyskaniu informacji i ustaleniu z prokuratorem zapadła decyzja o konieczności zatrzymania rodziców dziecka. Zostali zatrzymani późnym wieczorem.

 

Autor: K. Piasecka / A. Libudzka (PAP)
Redakcja: A. Chmielewska / K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w prokuratura, policja, sledztwo, Olsztyn, dziecko, szpital dziecięcy, rodzice
Nowi księżą odebrali dekrety do pracy w parafiach archidiecezji warmińskiej

W olsztyńskiej katedrze siedmiu diakonów Warmińskiego Seminarium Duchownego Hosianum przyjęło święcenia kapłańskie. Liturgii przewodniczył metropolita warmiński arcybiskup Józef Górzyński. (...) Nasz wielki kapłan Jezus Chrystus wybrał...

Zamknij
RadioOlsztynTV