Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -4 °C pogoda dziś
JUTRO: -6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nowy wicewojewoda odebrał nominację. „Takie propozycje pojawiają się rzadko”

Wicewojewoda Piotr Opaczewski. Fot. P. Getka

Piotr Opaczewski zastąpił Aleksandra Sochę, który w sierpniu podał się do dymisji. Nominację nowemu drugiemu wicewojewodzie wręczył wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki.

Cieszę się, że będziemy mieli okazję współpracować i wspólnie pracować na rzecz mieszkańców naszego regionu. Pan Piotr Opaczewski zdobył już doświadczenie samorządowe, co bardzo pomaga w sprawowaniu funkcji w administracji rządowej, bo nasza praca w dużej mierze opiera się na współpracy z samorządami

– podkreślił wojewoda Artur Chojecki.

00:00 / 00:00

Piotr Opaczewski przyznał, że podjęcie decyzji o przyjęciu funkcji nie było łatwe.

Bardzo się wahałem i bardzo się zastanawiałem, bo z jednej strony to jest ogromny zaszczyt i ogromne wyróżnienie, a z drugiej to zmiana w życiu o 180 stopni. Więc bardzo mocno się zastanawiałem, choć też uważam, że takie okazje, takie propozycje pojawiają się w życiu bardzo rzadko, a chcę kontynuować swoją pracę na rzecz Polski.

00:00 / 00:00

Piotr Opaczewski jest elblążaninem. Urodził się w 1978 roku. Ukończył Uniwersytet Gdański. Jest przedsiębiorcą z branży oświetleniowej. Od 2018 roku jest też radnym Rady Miasta Elbląga. Z chwilą otrzymania nominacji musi zrezygnować zarówno z działalności biznesowej, jak i samorządowej. Politycznie związany jest z Partią Republikańską. Jest jej koordynatorem w województwie warmińsko-mazurskim, a także członkiem władz krajowych.

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim będzie zajmował się sprawami związanymi z ochroną zdrowia, rolnictwem, a także nadzorem nad niektórymi inspekcjami, m.in. inspekcją weterynaryjną czy ochrony środowiska.

Fot. P. Getka

Fot. P. Getka

Piotr Opaczewski. Fot. P. Getka

Fot. P. Getka

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, nominacja, wicewojewoda, dymisja, Elblążanin, video, wideo
Jest lepiej niż rok temu, ale wciąż poniżej możliwości. Port Morski w Elblągu podsumowuje sezon

Do końca roku jeszcze ponad miesiąc, ale Port Morski w Elblągu do tej pory przeładował już więcej towarów niż w całym 2020 roku. Do końca października...

Zamknij
RadioOlsztynTV