Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -4 °C pogoda dziś
JUTRO: -6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jest lepiej niż rok temu, ale wciąż poniżej możliwości. Port Morski w Elblągu podsumowuje sezon

Fot. Port Morski Elbląg

Do końca roku jeszcze ponad miesiąc, ale Port Morski w Elblągu do tej pory przeładował już więcej towarów niż w całym 2020 roku. Do końca października było to 107 tysięcy, a przez cały miniony niespełna 100 tysięcy.

To wciąż nie są wyniki na możliwości portu. Powodem są sankcje i restrykcje wprowadzone przez Federację Rosyjską. Jak podkreśla dyrektor Arkadiusz Zgliński, sytuacja z portami obwodu kaliningradzkiego znów się pogorszyła.

Do końca października osiągnęliśmy ponad 107 tysięcy ton. W zeszłym, przez cały rok, było 98 tysięcy ton. To dla nas rok nieznacznie lepszy, pomimo tego, że sytuacja z portami obwodu kaliningradzkiego uległa pogorszeniu w skutek sankcji i innych narzędzi ekonomicznych używanych przez naszego wschodniego partnera.

Port czeka na otwarcie drogi wodnej i uniezależnienie od Federacji Rosyjskiej dostępu do swobodnej żeglugi. Z usług elbląskiego portu od prawie roku korzysta firma budująca kanał przez Mierzeję Wiślaną. Składowany jest tam kamień hydrotechniczny na budowę sztucznej wyspy.

Inwestycja budowy kanału przez Mierzeję Wiślaną, już na etapie realizacji, pokazuje jak ważne są drogi wodne i jak ważnym czynnikiem gospodarczym do rozwoju portów i całego regionu jest transport wodny.

Z powodu pandemii w tym roku praktycznie zamarł ruch turystyczny w transporcie zbiorowym do Portu Morskiego w Elblągu.

Fot. Port Morski Elbląg

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, kanał
Dzieci zażywały narkotyki rodziców. Sąd zawiesił jednak postępowanie wobec opiekunów

Sąd rejonowy w Elblągu nie podjął decyzji o tym, jaki będzie zakres władzy rodzicielskiej sprawowanej przez małżeństwo Aleksandry Ż. i Radosława K. nad ich synami: 8-letnim...

Zamknij
RadioOlsztynTV