Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nieznany epizod z życia lidera Czerwonych Gitar i Trzech Koron Krzysztofa Klenczona

Krzysztof Klenczon. Fot. PAP/CAF/T.Gawałkiewicz

Zanim Krzysztof Klenczon rozpoczął muzyczną karierę, pracował jako inwentaryzator w szczycieńskim Społem. To fakt, o którym nikt wcześniej nie wiedział. Odkryła ją w archiwum firmy jedna z pracownic.

Grażyna Saj-Klocek od kilku lat, jako strażniczka przeszłości w specjalnie utworzonym przy sklepie Gabinecie Wspomnień, zbiera pamiątki związane ze Społem w Szczytnie.

– To był przypadek – mówiła naszej reporterce. Jak wyjaśniła, szukała dokumentów związanych z pracą w Społem matki Klenczona – Heleny. Ta przed laty była kierowniczką ówczesnych Delikatesów w mieście.

Dla mnie osobiście jest to niezwykła sprawa, ponieważ wychowałam się na twórczości Klenczona. Dla mnie był i jest wybitnym muzykiem, ale też był człowiekiem, więc w jakiś sposób chciał zarabiać na swoje życie.

00:00 / 00:00

Grażyna Saj-Klocek w archiwum znalazła akta osobowe Krzysztofa Klenczona. To m.in. napisany odręcznie życiorys, kwestionariusz osobowy, arkusz egzaminacyjny i angaż. Z dokumentów wynika, że muzyk w szczycieńskim Społem zatrudnił się 1 marca 1960 roku na stanowisku młodszego inwentaryzatora. Umowę rozwiązał po kilku miesiącach, bo 1 lipca rozpoczynały się egzaminy wstępne na studia.

Za zgodą żony Krzysztofa Klenczona znalezione dokumenty trafiły do szczycieńskiego muzeum, gdzie niebawem mają być udostępnione zwiedzającym.

Autor: K. Grabowska
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w muzyka, szczytno
Rodzinny gang złodziejek perfum. Zatrzymano córkę, matkę i babcię

Trzy kobiety: 34-latka, jej 57-letnia matka i 89-letnia babcia zostały zatrzymane za kradzieże perfum w drogeriach w Szczytnie. Kobiety usłyszały zarzuty. Jak przekazała sierżant Agata Stefaniak...

Zamknij
RadioOlsztynTV