Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Tak rośnie dobro – Przyszyj się do nas”. Akcja PCPR w Szczytnie

opis

Fot. FB. Starostwo Powiatowe w Szczytnie

Podstawowym celem akcji Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Szczytnie „Tak rośnie dobro — Przyszyj się do nas”, jest promocja rodzicielstwa zastępczego.

Akcja PLED ma również budować świadomość związaną z potrzebami wsparcia dzieci i rodzin. Skrót można rozszyfrować jako przyszłość, los, emocje, dzieciństwo.

Akcja ma na celu zjednoczenie ludzi i okazanie wsparcia dzieciom umieszczonym w rodzinnej pieczy zastępczej oraz rodzicom zastępczym, ponieważ rodzice zastępczy na co dzień zmagają się z trudnościami związanymi z wychowywaniem dzieci, z przeszłością tych dzieci

– powiedziała Marta Ziółek, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Szczytnie.

Organizatorzy akcji mają nadzieję, że dzięki niej wzrośnie zainteresowanie pieczą zastępczą nie tylko w powiecie szczycieńskim.

Chcemy zwrócić uwagę na problem braku rodzin zastępczych. Nie tylko w naszym powiecie, ale też w województwie, czy też w całym kraju

– dodała.

Pierwsze efekty akcji „Tak rośnie dobro — przyszyj się do nas” będą widoczne 7 czerwca podczas pikniku rodzin zastępczych w Olszynach.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00
00:00 / 00:00

Autor: P. Świniarski
Redakcja: P. Jaguszewski

Więcej w szczytno, rodzina zastępcza, powiat szczycieński, powiatowe centrum pomocy rodzinie w Szczytnie
opis
Samochód uderzył w drzewo na DK53. Jedna osoba ranna

  Na drodze krajowej nr 53 na trasie Szczytno-Rozogi, w pobliżu miejscowości Chochół samochód osobowy uderzył w drzewo. Według wstępnych informacji policji jedna osoba została ranna....

Zamknij
opis
RadioOlsztynTV