Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rodzinny gang złodziejek perfum. Zatrzymano córkę, matkę i babcię

Fot. policja Szczytno

Trzy kobiety: 34-latka, jej 57-letnia matka i 89-letnia babcia zostały zatrzymane za kradzieże perfum w drogeriach w Szczytnie. Kobiety usłyszały zarzuty.

Jak przekazała sierżant Agata Stefaniak z tamtejszej komendy, policjanci od 2 miesięcy pracowali nad wyjaśnieniem serii kradzieży kosmetyków w sklepach na terenie miasta.

Kobiety usłyszały już zarzuty, do których się przyznały i złożyły wyjaśnienia. Okazało się, że na pomysł kradzieży wpadła najmłodsza z nich.

Pierwsze zgłoszenie policja otrzymała w przeddzień ubiegłorocznej Wigilii. Dwie nieznane kobiety odwiedziły wówczas dwie drogerie w Szczytnie. W obu miejscach wzięły ze sklepowych półek perfumy za prawie 1,5 tysiąca złotych i wyszły, nie płacąc. Zarejestrowały to kamery monitoringu.

Miesiąc później jedna z tych kobiet wspólnie z inną, dokonały kolejnych kradzieży w drogerii i jeszcze jednym sklepie w Szczytnie. Poza perfumami skradły też ubrania i dziecięce zabawki za 900 złotych.

Śledczy ustalili, że złodziejki to rodzina – przedstawicielki trzech pokoleń, a inspiratorką kradzieży była najmłodsza członkini klanu. Kobiety usłyszały już zarzuty, do których się przyznały i złożyły wyjaśnienia. O ich dalszym losie zdecyduje Sąd Rejonowy w Szczytnie. Całej trójce grozi kara do 5 lat więzienia.

 

Autor: W. Chromy za PAP
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

Więcej w kradzież, córka, babcia, szczytno, mama, perfumy, drogerie
Pasażer nie był w stanie zapłacić za kurs. Zarzuty usłyszał… taksówkarz

Taksówkarz z Elbląga będzie się tłumaczył przed sądem z kradzieży z włamaniem, która polegała na tym, że zapłacił kartą bankomatową klienta. Kierowca tłumaczył się, że pijany...

Zamknij
RadioOlsztynTV