Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 32 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nieprawidłowości w urzędzie wojewódzkim? Sprawę wyjaśni prokuratura

Fot. K. Grabowska

Czy w urzędzie wojewódzkim w Olsztynie doszło do nieprawidłowego wykorzystania środków publicznych? Na taką możliwość wskazuje raport NIK, a sprawę ma zbadać prokuratura. Do sprawy odniósł się były wojewoda Artur Chojecki.

Możliwe nadużycia, o których mówił dziś Szymon Tarasewicz – rzecznik wojewody, dotyczą poprzedniej kampanii wyborczej i są wynikiem kontroli przeprowadzonej przez NIK, która w środę zakończyła się w urzędzie.

Zaniepokojenie kontrolerów wzbudziła możliwość wykorzystania i przeznaczenia środków publicznych na materiały audiowizualne opatrzone logotypem Prawa i Sprawiedliwości. To właśnie prokuratura, zdaniem urzędników, ma ustalić czy faktycznie do tego doszło. Urzędnicy nie podali dziś kwoty o jaką chodzi oraz nazwisk osób, które miałyby się tego dopuścić.

Do sprawy odniósł się Artur Chojecki, który w badanym przez NIK okresie pełnił funkcję wojewody warmińsko-mazurskiego.

Wiem, że kontrola NIK wykazała nieprawidłowość w wydatkowaniu środków publicznych. Popełniono błąd w wyniku nieumyślnej pomyłki. Szkoda finansowa została uregulowana ze środków prywatnych na konto urzędu wojewódzkiego niezwłocznie po jej ustaleniu. Taki incydent nie powinien był mieć miejsca, nad czym ubolewam

– napisał w oświadczeniu A. Chojecki – były wojewoda, obecnie poseł PiS.

Posłuchaj relacji K. Grabowskiej

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Autor: K. Grabowska

Więcej w kontrola, nik, Urząd Wojewódzki
Co zanieczyściło Kanał Młyński? Znamy wyniki kontroli

To substancja chemiczna zanieczyściła Kanał Młyński w Działdowie. Poznaliśmy wyniki pobranych do badań próbek wody i ścieków. W połowie marca ktoś zrzucił do kanalizacji deszczowej potężne...

Zamknij
RadioOlsztynTV