Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Najnowsze dane o bezrobociu na Warmii i Mazurach. Gdzie było najwięcej ofert pracy?

Na Warmii i Mazurach spadła liczba bezrobotnych

W marcu stopa bezrobocia w województwie warmińsko-mazurskim spadła do 10,5 procent, a to jest o 0,2 punktów procentowych mniej niż w lutym.

W całym kraju bezrobocie w marcu wyniosło 6,4 procent, czyli w porównaniu do lutego spadło o 0,1 punktu procentowego. Takie dane podaje Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii.

W województwie warmińsko-mazurskim bez pracy jest 53 tysiące 529 bezrobotnych, czyli o ponad tysiąc 200 mniej niż w lutym – poinformował Zdzisław Szczepkowski, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Olsztynie.

Na koniec marca w rejestrach powiatowych urzędów pracy figurowało 53 529 bezrobotnych. To było mniej niż na koniec lutego o 1 237 osób. Również stopa bezrobocia z 10,7 zmniejszyła się do 10,5 procent, ale jest to na razie szacunek ministerstwa, nie dane GUS.

00:00 / 00:00

Ponadto w marcu, nowych ofert pracy było w regionie o 2,5 tysiąca więcej niż miesiąc wcześniej. Najwięcej jest ich w Olsztynie, powiecie ostródzkim i ełckim, a najmniej w bartoszyckim i gołdapskim – podkreślał Szczepkowski.

00:00 / 00:00

Urzędy pracy udzielają też pomocy firmom i przedsiębiorcom poszkodowanym w związku z pandemią. Jak poinformował Zdzisław Szczepkowski, łączna wartość wsparcia udzielonego dotychczas przez Wojewódzki Urząd Pracy w Olsztynie to 273 mln 500 tys. zł, natomiast całość wsparcia powiatowych urzędów pracy przekracza kwotę 529 mln 600 tys. zł. Są to też pieniądze z programów europejskich na działania antycovidowe.

 

Autor: W. Chromy
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w region, praca, bezrobocie
Jak napisać CV, które nie trafi do kosza?

Szukanie pracy szczególnie w czasach panującej pandemii jest niezwykle trudnym zadaniem. Niemniej jednak okazuje się, że wiele przedsiębiorstw w dalszym ciągu próbuje normalnie funkcjonować, a to...

Zamknij
RadioOlsztynTV