Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -10 °C pogoda dziś
JUTRO: -8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Naczelny Sąd Administracyjny zajął się strefami parkowania. W Olsztynie nie zostawimy samochodu przy Starym Ratuszu

Fot. Ł. Węglewski

Opłaty w strefie płatnego parkowania można pobierać tylko za parkowanie na oznakowanych miejscach- orzekł  Naczelny Sąd Administracyjny. W Olsztynie oznacza to, że nie wróci parkowanie przy Starym Ratuszu.

Naczelny Sąd Administracyjny zajął się sprawą ze względu na rozbieżne wyroki wojewódzkich sądów administracyjnych. W rzeczeniu NSA  stwierdził, że opłaty można pobierać tylko za postój w miejscach odpowiednio oznakowanych.

W Olsztynie ten problem pojawił się już w ubiegłym roku – miasto stwierdziło wtedy, że nie chce malować oznaczeń na staromiejskim bruku i dlatego nie ma możliwości parkowania przy Starym Ratuszu. – Teraz ta możliwość tym bardziej nie wróci, zwłaszcza że w ubiegłym roku także mieszkańcy negatywnie wypowiedzieli się o umożliwieniu parkowania w tym miejscu – mówi Patryk Pulikowski z Urzędu Miasta Olsztyna..

Uchwała Naczelnego Sądu Administracyjnego na pewno nie rozwiązuje zaś podstawowego problemu – czyli braku miejsc do parkowania na i wokół olsztyńskiej starówki. Olsztyńscy radni chcą o tym dyskutować na obradach komisji gospodarki komunalnej.

Posłuchaj relacji Andrzeja Piedziewicza

00:00 / 00:00

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: A.Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w parkowanie, uchwała, Stary Ratusz, płatne parkowanie
Wyjątkowo drogie wakacje na Mazurach. Dostał 2 mandaty i 8 punktów karnych

Turysta z Gdańska na długo zapamięta wakacje na Mazurach, bo... słono za nie zapłaci. W ciągu dwóch dni dostał w Mikołajkach dwa mandaty i 8 punktów...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV