Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Lidia Staroń: Będę senatorem niezależnym, mogą na mnie liczyć ci, którzy będą chcieli uchwalać prawo służące ludziom

Senator Lidia Staroń. Fot. B.Świerkowska-Chromy

Nie jestem senatorem ani opozycji, ani koalicji – oświadczyła Lidia Staroń wybrana ponownie do Senatu z własnego komitetu wyborczego.

Nie jestem senatorem ani opozycji, ani koalicji. Byłam, jestem i będę senatorem niezależnym, zgodnie z moją dewizą „zawsze po stronie ludzi”, a nie takiego czy innego ugrupowania

– oświadczyła senator Lidia Staroń.

Nie wygrałam tych wyborów, bo poparła mnie ta, czy inna partia, czy też dlatego, że któreś z ugrupowań nie wystawiło swojego kandydata.

Jak podkreśliła, wygrała, bo poparli ją wyborcy, którzy dobrze oceniają to, co dla nich robi jako ich senator.

Dlatego też na mój głos w Senacie mogą liczyć wszyscy ci, którzy będą chcieli uchwalać prawo służące ludziom, ułatwiające im życie. Tak jak dotychczas będę też rozmawiała ze wszystkimi. walcząc o lepsze przepisy

Lidia Staroń wskazała, że tak było w mijającej kadencji przy procedowaniu dwóch ustaw dotyczących komorników (wzmacniają one nadzór nad komornikami, wprowadzają obowiązek nagrywania czynności egzekucyjnych), przy procedowaniu nowelizacji ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych (która daje m. in. prawo do majątku spółdzielni), czy też przepisów o skardze nadzwyczajnej”. Senator niezależna dodała, że „dzięki temu, te przepisy są dziś prawem”.

To druga kadencja Lidii Staroń w Senacie

Zagłosowało na nią 106 tysięcy 35 wyborców, co dało jej poparcie 59,46 procent. W okręgu olsztyńskim oprócz Lidii Staroń do Senatu kandydowały jeszcze trzy osoby:

  1. Jarosław Słoma (Koalicja Obywatelska) – 44 tysiące 589 głosów
  2. Andrzej Maciejewski (KW Prawica) – 21 tysięcy 945 głosów
  3. Leszek Bubel (własny komitet wyborczy) – 5 tysięcy 771 głosów

Działacze PiS przekonywali, że Staroń cieszy się tu dużym uznaniem, stąd decyzja tej partii, by nie wystawić w tym okręgu swego kandydata w wyborach do Senatu.
Autor: PAP
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w senat, senator, Lidia Staroń
PKW podała oficjalne wyniki wyborów. PiS zwycięzcą niedzielnych wyborów do Sejmu. W Senacie większość ma opozycja

Prawo i Sprawiedliwość utrzymało samodzielną większość w Sejmie - wynika z oficjalnych wyników wyborów parlamentarnych ogłoszonych przez Państwową Komisję Wyborczą.  Wybory do Sejmu Na listy PiS...

Zamknij
RadioOlsztynTV