Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Konferencja prasowa Iwony Arent i Lecha Obary dotycząca rolników. O czym dokładnie mówili?

Fot. L. Tekielski

Mały rolnik, czyli gospodarujący na niewielkim obszarze, powinien być traktowany jak konsument, a nie jak przedsiębiorca. Teraz jest łakomym kąskiem dla lichwiarzy – uważają posłanka PiS Iwona Arent i mecenas Lech Obara.

Na konferencji prasowej w Olsztynie przedstawili sprawę rolnika z gminy Jeziorany, który stał się ofiarą nieuczciwego pożyczkodawcy i może stracić dorobek kilku pokoleń.

Powstający właśnie rządowy program Polski Ład to między innymi projekty ustaw o rodzinnych gospodarstwach rolnych i kodeksie rolniczym, to daje szansę na realną zmianę – mówi posłanka Iwona Arent:

Będzie podział na rolników dużych i małych. Chcemy dla tych małych rolników, by był zapis w Polskim Ładzie, że nie są oni przedsiębiorcami a konsumentami.

00:00 / 00:00

Konsument jest objęty najszerszą ochroną państwa.

Gazety skierowane do mieszkańców wsi są pełne ogłoszeń firm, które oferują pożyczki na lichwiarskich warunkach; zgłosimy te praktyki do prokuratury – zapowiedzieli posłanka Arent i mecenas Lech Obara.

Autor: M. Kwiatkowska
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rolnicy, rolnik, przedsiębiorca, Lech Obara, konsument, Polski Ład
W gospodarstwie znaleziono martwe zwierzęta. Właścicielowi grozi kilka lat więzienia

Zarzut znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad zwierzętami usłyszał 56-latek z gminy Dźwierzuty. Na terenie jego gospodarstwa znaleziono padłe zwierzęta. Mężczyźnie grozi teraz nawet pięć lat...

Zamknij
RadioOlsztynTV