Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kilkadziesiąt worków śmieci to efekt sprzątania fragmentu lasu. „Wolontariusze byli przerażeni”

Fot. Organizatorzy

70 worków śmieci, a w nich odpady budowlane, części samochodowe i plastik. W Olsztynie zakończyła się akcja „Książka za worek śmieci”. Sprzątano las między Jarotami a Nagórkami.

Jak mówi organizatorka akcji Izabela Sałamacha, mimo nie najlepszej pogody, nie brakowało chętnych do sprzątania. Łącznie ponad 50 osób zebrało wiele kilogramów plastikowych i szklanych butelek, opon oraz drewnianych futryn.

Przyszły rodziny z dziećmi i sprzątali w deszczu. Zebraliśmy około 70 worków śmieci i 9 opon. Były śmieci związane z remontami, między innymi futryny. Były też części samochodowe. Rodzice byli bardzo odpowiedzialni, bardzo chętni pytali o kolejne akcje, tak więc mamy w Olsztynie grono wolontariuszy, którzy będą przychodzić i sprzątać tam gdzie trzeba. Byli przerażeni tym co widzą i nie spodziewali się takiej ilości śmieci.

00:00 / 00:00

Na uczestników sprzątania czekały nagrody – książki dla dzieci i dorosłych.

Fot. Organizatorzy

Autor: I. Malewska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Książka za worek śmieci, sprzątanie lasu
W sobotę chętni posprzątają olsztyński las. W zamian dostaną coś atrakcyjnego

W najbliższą sobotę w szesnastu miastach w Polsce odbędzie się akcja „Książka za worek śmieci”. Obok m.in. Warszawy, Krakowa, Łodzi, Wrocławia, Poznania czy Gdańska na liście...

Zamknij
RadioOlsztynTV