Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 9 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bestsellery za posprzątanie lasku w Olsztynie. Akcja „Książka za worek śmieci” już w sobotę

Fot. Fb Książka za worek śmieci

„Książka za worek śmieci” – pod taką nazwą w sobotę (17 września) odbędzie się akcja sprzątania olsztyńskiego lasku między Jarotami a Nagórkami.

Celem akcji jest zachęcenie mieszkańców Olsztyna do dbania o środowisko naturalne. Dodatkowo akcja ma zachęcić do czytania, ponieważ na pierwsze pięćdziesiąt zarejestrowanych osób, które przyłączą się do wspólnego sprzątania, będą czekały książki. Wśród nich publikacje takie, jak: „Podhale. Wszystko na sprzedaż” Aleksandra Gurgula, „Dzienniki Japońskie” Piotra Milewskiego i „Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie” Natalii de Barbaro.

Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w akcji wyłącznie pod opieką dorosłych. Dla najmłodszych przewidziano dodatkową, limitowaną pulę książek. W punkcie zbiórki przy ulicy Jarockiej koordynatorzy rozdadzą worki i rękawice, a potem przekażą dalsze instrukcje. Początek akcji o godzinie 10.

Akcja „Książka za worek śmieci” odbędzie się w 16 miastach Polski.

Autor: M. Ruszczyńska/P. Karpiszen
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w książka, Akcja, ekologia, Książka za worek śmieci
„Książka za worek śmieci”. Dołącz do akcji w Olsztynie i odbierz nagrodę

Za tydzień w sobotę, czyli 17 września, odbędzie się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji „Książka za worek śmieci". Na uczestników wielkiego sprzątania czekają nagrody – to oczywiście...

Zamknij
RadioOlsztynTV