Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - KONKURS DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. PULA NAGRÓD - 9 000 ZŁ

Elbląski oddział PCK apeluje do właścicieli sklepów. Chodzi o „godziny dla seniora”

fot. Przemysław Getka

Elbląski oddział Polskiego Czerwonego Krzyża apeluje do właścicieli sklepów i sprzedawców o ułatwienie zakupów zawodowym opiekunkom, które zajmują się osobami starszymi, niepełnosprawnymi czy chorymi.

Chodzi głównie o wprowadzone przez rząd „godziny dla seniora”, które mają zapewnić bezpieczeństwo tej grupie obywateli. Prawodawca nie przewidział w przepisach tej sytuacji. Wiele zależy od dobrej woli. Opiekunki zajmują się nawet kilkoma osobami każdego dnia i zwykle są młodsze, nie mają 60 lat. Zależy nam na bezpieczeństwie tych starszych ludzi, którzy pozostają w domach – tłumaczy Kazimierz Stańczyk, prezes elbląskiego PCK.

Opiekunki PCK czy Stowarzyszenia Lazarus mają imienne legitymacje ze zdjęciem i pieczątką pracodawcy oraz datą ważności. Wcześniej, jeszcze przed wprowadzeniem godzin dla seniorów z podobnym apelem zwrócił się Miejski Rzecznik Konsumentów w Elblągu. Prosił o ułatwienie w robieniu zakupów nie tylko zawodowym opiekunkom, ale też wolontariuszom z Regionalnego Centrum Wolontariatu, którzy pomagają też osobom na kwarantannie.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

00:00 / 00:00

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sklep, pck, właściciele
Wróciły godziny dla seniorów. Ułatwienia podczas robienia zakupów mają chronić osoby najbardziej narażone na zakażenia

Od dziś seniorzy mogą spokojnie zrobić zakupy między godziną 10 a 12. Sklepy obsługują wtedy wyłącznie osoby powyżej 60. roku życia. Część seniorów chętnie korzysta z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV