Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ekspert podkreśla: Pracownicze Plany Kapitałowe są dobrym zabezpieczeniem dla przyszłych emerytów

Eksperci są przekonani, że Pracownicze Plany Kapitałowe podniosą jakość życia Polaków na emeryturze i przyczynią się do wzmocnienia gospodarki.

Ustawa o PPK wejdzie w życie od nowego roku, ale pierwsi pracownicy rozpoczną oszczędzanie w PPK z początkiem lipca. Jako pierwsze do programu włączone zostaną duże przedsiębiorstwa, zatrudniające powyżej 250 pracowników.

Według głównego ekonomisty Polskiego Funduszu Rozwoju Pawła Dobrowolskiego, dodatkowe oszczędzanie na przyszłą emeryturę to konieczność, chociażby z powodów demograficznych.

Stąd programy dodatkowego oszczędzania, takie jak PPK są dobrym zabezpieczeniem dla przyszłych emerytów – zaznaczył Paweł Dobrowolski i dodał, że Pracownicze Plany Kapitałowe to także korzyść dla gospodarki.

00:00 / 00:00

Kapitał gromadzony w PPK ma pochodzić zarówno od pracownika, jak i pracodawcy. Wpłata podstawowa to 2 procent wynagrodzenia pobieranego od pracownika i 1,5 % od pracodawcy. Obie strony mogą zadeklarować wpłaty dodatkowe. Państwo dołoży 250 złotych tak zwanej wpłaty powitalnej i dodatkowe 240 złotych rocznie.

 

Źródło: IAR
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w gospodarka, ustawa, senior, emerytura, emeryt, Pracownicze Plany Kapitałowe
Jadwiga Emilewicz: Jesteśmy najszybciej rozwijającą się gospodarką w Unii Europejskiej

Nasza gospodarka ma się dobrze - tak minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz skomentowała dane Głównego Urzędu Statystycznego na temat wzrostu PKB w III kwartale o...

Zamknij
RadioOlsztynTV