Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Duże pieniądze na granicy w Grzechotkach

Rosjanie mieli przy sobie ponad 50 tysięcy euro i 51 tysięcy dolarów amerykańskich. Fot. Izba Celna

Po kilkadziesiąt tysięcy euro i dolarów próbowali wwieźć do Polski Rosjanie przez przejście graniczne w Grzechotkach.

Osobowym volvo podróżowało małżeństwo z dzieckiem. Celnikom mówili, że jadą do Gdańska na zakupy, ale funkcjonariusze postanowili dokładnie sprawdzić auto. Podczas kontroli znaleźli dużą ilość gotówki.

Jak poinformował Ryszard Chudy, rzecznik Izby Celnej w Olsztynie, Rosjanie mieli ponad 50 tysięcy euro i 51 tysięcy dolarów amerykańskich. Zgodnie z prawem, podróżni wjeżdżający lub wyjeżdżający z Unii Europejskiej są zobowiązani do zgłaszania celnikom przewożonej gotówki, w kwocie równej lub wyższej niż 10 000 euro, także  w innych walutach lub akcjach, obligacjach czy czekach podróżnych. Te przepisy mają pomóc w zwalczaniu nielegalnego przepływu gotówki pomiędzy grupami przestępczymi czy praniu „brudnych” pieniędzy.

00:00 / 00:00

Właściciel auta musiał wypełnić stosowną deklarację na przewóz tak dużej gotówki. Za to, że jej nie zgłosił celnikom, Rosjanin musiał zapłacić 3 i pół tysiąca złotych mandatu. (wch/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w granica, Grzechotki, euro
Weekendowy ruch na przejściach granicznych

55 tysięcy Rosjan przekroczyło, w miniony weekend, przejścia graniczne z Obwodem Kaliningradzkim. Jak informuje warmińsko-mazurski oddział straży granicznej, Rosjanie chcieli odpocząć w Polsce, ale nie obyło...

Zamknij
RadioOlsztynTV